Přenos Whatsapp chatu z Androidu na iOS? Zdarma to nepůjde.

Sdílet:

Často se mne lidé ptají, zdali existuje nějaký způsob, jak provést zálohu chatu z aplikace Whatsapp při přechodu z Androidu na iOS. Sám jsem tento problém řešil již dvakrát. Z toho jednou, když jsem sám před rokem přecházel na iOS. Odpověď zní ano, ale je nutné použít placené řešení. A to je asi pro většinu uživatelů řešení, které nechtějí podstupovat.

Problém je v rozdílných platformách, které jak Google tak Apple používají. Dále také v přístupnosti systémových dat. Zatímco Android umožňuje si na data uložená v interním úložišti „sáhnout“, Apple nastavuje mnohem větší restrikce v tom, co uživatel může a co nikoliv. Nabízí se otázka, proč Whatsapp na iOS neumí použít zálohu v Google Drive vytvořenou na Androidu? Protože Apple pro zálohy využívá své úložiště iCloud a vzájemné propojení neexistuje. Google Drive si na iOS sice můžete nainstalovat, stejně tak si propojit iPhone s vaším Google účtem, ale Whatsapp si data stáhnout neumí.

Pokud se tedy rozhodnete přejít z Androidu na iOS, máte aktuálně tyto možnosti:
  • začít na zelené louce – nainstalovat Whatsapp, propojit přes telefonní číslo s vaším účtem a jediné, co se nám do aplikace přenese jsou skupiny, ve kterých jsme byli. I ty ale budou bez historie komunikace.
  • Na Androidu si konkrétní chaty exportovat do do emailu – toto řešení je spíš nouzové a nezajistí například export médií, souborů atd.
  • Využít placené řešení aplikací třetích stran – existuje několik aplikací, které nám pomohou přenést chaty z Whatsapp z Androidu do iOS. Bohužel, všechny aplikace jsou placené a ne všechny fungují spolehlivě. Vyzkoušeli jsme aplikaci Anytrans u které jsme hned na začátku skončili na nefunkčním propojení obou telefonů.  Uvádíme několik placených aplikací, které nám s přenesením Whatsapp historie pomohou: iTransor, MobileTrans – Whatsapp Transfer, Dr.Fone – WhatsApp Transfer.

Budeme doufat, že vývojáři aplikace Whatsapp, která již nějaký čas patří Facebooku, přijdou s možností, jak zálohy mezi Androidem a iOS přenášet jednoduše bez nutnosti použití krkolomných řešení či nutnosti platit nemalé peníze za aplikace třetích stran.

 

 

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář