TP-Link Bluetooth Music Receiver – hodně muziky za málo peněz [RECENZE]

Sdílet:
TP Link Bluetooth Music

Před časem jsem přemýšlel, jak využít mou stařičkou věž Panasonic s výkonnými repro bednami. Poměrně intenzivně využívám službu Spotify a říkal jsem si, že by bylo skvělé hudbu poslouchat právě přes tento výkonný audio systém. Možnou variantou bylo věž s telefonem propojit přes audio kabel. Jako statické řešení by to bylo jistě fajn, ale co když budu chtít využít svobody pohybu? Trochu jsem pátral a narazil jsem na skvělou krabičku TP-Link HA100 Bluetooth Music Receiver. Zde jsou mé zkušenosti.

Tahle krabička není nic jiného, než bluetooth přijímač který propojíte s libovolným audio zařízením (věž, autorádio, samostatné repro atd.) přes přibalený audio kabel. Propojení je opravdu jednoduché. V telefonu pak stačí v nastavení bluetooth vyhledat zařízení TP-Link_Music, připojit se k němu a pak už můžeme streamovat hudbu z telefonu třeba do stařičké věže, jako já.

Funkce a parametry:
  • lze připojit k jakémukoliv zařízení podporující 3,5 mm a RCA
  • zařízení má dosah až 20 metrů na přímou viditelnost
  • umí si zapamatovat až 8 spárovaných zařízení
  • zařízení lze párovat i pomocí NFC tagů
  • použitý standard: Bluetooth 4.1

Co nás trochu zamrzelo, je absence tlačítka pro úplné vypnutí zařízení. Také verze Bluetooth 4.1 již nepatří k nejnovějším a tak je dosah limitován a pokud se přesuneme s telefonem mimo místnost, dochází k výpadkům přenosu.

I přes výše uvedené mínusy se ale ve skrze jedná o povedené zařízení, díky kterému si nemusíte hned nutně pořizovat nadupaný JBL soundsystém za několik tisíc. Pokud máte repro, nebo hi-fi zařízení s 3,5mm jackem, nebo RCA konektory, pak vám stačí tahle krabička za necelých sedm stovek a můžete si užívat streamování hudby ve vysoké kvalitě.

Za Techbrain.cz můžeme tuhle šikovnou krabičku určitě doporučit. Jedná se malé, kompaktní zařízení. Vaše reprobedny, nebo jakékoliv audio zařízení nepodporující Bluetooth standard pro streamování hudby, promění v přesný opak. Takže nelze hodnotit jinak, než „Hodně muziky za málo peněz“.

 

Tuhle šikovnou krabičku můžete zakoupit v Alza.cz

 

Hodnocení

Funkčnost9.1
Snadná instalace9.5
Dosah Bluetooth8.5
Ovládání9

Celkové hodnocení

Plusy: Skvělé a kompaktní zařízení se snadnou instalací. Mínusy: chybí tlačítko pro zapnutí/vypnutí. Při nepřímé viditelnosti (přes jednu stěnu) se již přenos přerušuje.

9
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář