Vytvořte si vyzvánění v iPhonu z jakékoliv skladby

Sdílet:
Nastavení vyzvánění pro iPhone

Pokud jste někdy přemýšleli, jak vytvořit z oblíbené skladby, nebo nahrávky, vyzvánění pro váš iPhone, pak je tento článek určen přesně vám. Ukážeme si krok za krokem, jak na to. Platforma Android, na rozdíl od iOS, má v tomto směru velikou výhodu. Jakoukoliv skladbu stačí nahrát do telefonu a následně ji nastavit jako vyzvánění. U iPhonu to tak jednoduché není, pakliže nepoužíváte Jailbreak.

Pokud nejste spokojení s nabídkou vyzvánění, které váš iPhone nabízí, můžete si vyzvánění zakoupit v iTunes. I zde je ale výběr poměrně omezený a co mnohé odradí, je nutné za vyzvánění zaplatit. Nemusíte ale zoufat. Je zde „legální“ možnost, jak si vaší oblíbenou skladbu nastavit jako vyzváněcí tón. Abychom mohli skladbu převést do podporovaného formátu m4r, je nutné si nejprve stáhnout a nainstalovat iTunes. Můžete získat zde: Stáhnout iTunes. Pak je nutné uložit skladbu, kterou chceme nastavit jako vyzvánění, do vašeho PC. Pokud jste tyto podmínky splnili, můžeme začít.
 
 

Vytvoření vyzvánění pro iPhone krok za krokem

Jako první potřebujete skladbu importovat do knihovny iTunes:

  1. V levém horním rohu aplikace iTunes zvolíte Soubor a v podnabídce vyberete Přidat soubor do knihovny
  2. Vyberte z počítače skladbu/skladby, které chcete importovat

Nastavení vyzvánění na iPhonu

Nastavení vyzvánění pro iPhone
 
 

Převod skladby do podporovaného formátu m4r

Nyní máte skladby importované do knihovny iTunes a můžete přistoupit k dalšímu kroku a tím je konverze hudby z mp3 do AAC verze (m4a). Vzhledem k tomu, že vyzvánění jsou používána ve formátu m4r, ukážeme si, jak skladbu tohoto formátu převést.

  1.  Nejprve si nastavíme délku vyzvánění. To provedete pravým klikem myši na skladbu a v nabídce vyberte Informace o skladbě. V novém okénku zvolte položku Volby a zde v okénkách začátek a zastavit nastavte délku. POZOR: Apple limituje délku vyzvánění na maximálně 40 sekund. Delší nahrávku nelze importovat a při pokusu o import se objeví upozornění, že nahrávka překročila limit. Novou délku potvrďte tlačítkem OK.
  2. Nyní proveďte konverzi skladby z formátu mp3 do m4a. Vyberte na skladbu a v levém horním rohu zvolte Soubor, v nabídce položku Převést a následně vyberte Vytvořit verzi pro ACC. V seznamu skladeb se objeví nová duplicitní položka. To, že jsme skladbu převedli do ACC verze, zjistíme přes pravý klik myší – Informace o souboru – záložka Soubor.
  3. Abychom mohli skladbu použít jako vyzvánění, je nutné skladbu ještě převést do formátu m4r. Pravým tlačítkem myši označte skladbu a vyberte z nabídky Zobrazit v průzkumníku Windows.
  4. Nyní musíte změnit příponu souboru z m4a na m4r. Aktivujte klepnutím editaci názvu a přepište příponu.

Nastavení vyzvánění pro iPhone

Nastavení vyzvánění pro iPhone

 

Nastavení vyzvánění pro iPhone

Nastavení vyzvánění pro iPhone
 
 

Import do iPhonu

Vyzvánění máme připravené a teď již zbývá pouze import od iPhonu. Připojte svůj iPhone k PC a propojte ho s iTunes. Nyní si otevřete složku, kde jste uložili nové vyzvánění s příponou m4r. Soubor jednoduše přetáhněte uchopením myší do levého menu aplikace iTunes, kde je zobrazeno zařízení iPhone. Poté byste již vyzvánění měli vidět ve složce Zvuky.

Nastavení vyzvánění pro iPhone

Nastavení vyzvánění pro iPhone

POZOR: na internetu naleznete návody, které říkají, že je nutné soubor importovat přímo do složky Zvuky, zobrazené v iTunes. Tohle již nefunguje. Apple provedl v iTunes ve verzi 12.7 jisté změny, díky kterým není podporován import a zobrazení m4r souborů v iTunes knihovně.

Nyní nás čeká poslední fáze a tou je nastavení vyzvánění v telefonu. V telefonu vyberte NastaveníZvuky a haptikaVyzvánění. Zde byste v seznamu měli vidět importované nové vyzvánění. Stačí jej aktivovat a je hotovo.

Nastavení vyzvánění pro iPhoneNastavení vyzvánění pro iPhone

Nastavení vyzvánění pro iPhoneNastavení vyzvánění pro iPhone

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář