Whatsapp přestává podporovat starší telefony Apple a Android

Sdílet:

Populární komunikátor Whatsapp přestává podporovat starší telefony Apple a Android a to od 1. Února. Miliony uživatelů tak již nebudou mít možnost tento komunikátor dále používat. Společnost jako důvod uvedla učinění nezbytného kroku pro zajištění vyššího bezpečí uživatelů.

Toto opatření se týká uživatelů, kteří používají starší operační systémy Android 2.3.7 Gingerbread a starší a iOS 8 a starší. Tyto operační systémy již nejsou aktualizovány, nedostávají bezpečnostní záplaty a neinstalují se na nová zařízení. Pokud tak používáte například jinak stále relativně použitelný iPhone 4 s iOS 7, budete mít smůlu.

„Whatsapp neměl jinou možnost, než zajistit, aby jejich služby zůstaly i nadále bezpečné, bohužel s tím, že aplikace přestane být kompatibilní se staršími zařízeními.“ uvedl analytik CCS Insight Ben Wood. Whatsapp již v roce 2017 však varoval uživatele, že k tomuto kroku dojde.

„Bylo to pro nás těžké, ale správné rozhodnutí, abychom uživatelům i nadále poskytli lepší způsob, jak být prostřednictvím Whatsapp v kontaktu s přáteli, rodinou a milovanými“ uvedl mluvčí společnosti.

Kolik zařízení omezení ze strany Whatsapp ovlivní?

Společnost Apple uvedla, že 88% zákazníků má zařízení s operačním systémem iOS 12, 7% používá iOS 11 a pouze 5% používá starší verze. U platformy Android je procento mnohem nižší. Pouze 0,3% uživatelů používá Android 2.3.7. Gingerbread. Pokud nevíte, jak zjistit aktuální verzi vašeho systému tak pro iOS zjistíte zde: https://support.apple.com/cs-cz/HT201685 a pro Android zde: https://support.google.com/android/answer/7680439?hl=cs

TIP: Pokud se poohlížíte po lepší a bezpečnější alternativě ke službě Whatsapp, vyzkoušejte skvělý Telegram. Více se o něm dozvíte v tomto článku.

 

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Komentář

Nový komentář