Mapy Google vám nově ukáží, jak moc budou obsazené spoje MHD

Sdílet:

Společnost Google přidala do svých map novou funkci, která nese název “Obsazenost spoje”. Tato funkce pomůže těm, kteří dojíždějí MHD zorientovat se, jaká je aktuální vytíženost MHD na základě dat sbíraných od uživatelů, kteří dojíždějí a kteří se rozhodnou data sdílet. Data o aktuálním zpoždění vybraných spojů se pak budou zobrazovat v reálném čase.

Dobrou zprávou je, že Google do celkem 200 měst z celého světa zařadil i Českou republiku. Tato nová funkce bude dostupná pro MHD v Praze a Brně a zahrnuje autobusy, tramvaje a metro.

Funkce se postupně zpřístupňuje uživatelům od minulého čtvrtka. Pokud jí ještě nemáte, nezoufejte, brzy se ve vaší aplikaci Google Mapy objeví také.

Cestování v MHD s Google Mapami nyní mnohem pohodlnější

Google má již praxi v zobrazení automobilového provozu v reálném čase. Díky tomu můžeme v jeho mapách vidět, kde auta jedou a kde naopak stojí. Sledování provozu a zpoždění linek MHD a to včetně metra, je poněkud sofistikovanější věc a na řadu zde přišel poměrně složitý výpočetní model a strojové učení. Pokud vás zajíma detailně, jak Google tuto funkcí vyvíjel a na čem staví, více se dozvíte v tomto článku .

 

 
Štítky:
Zdroj:Google
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář