Spotify Premium pro rodinu – dejte si pozor na „podvádění“

Sdílet:

Spotify je hudební služba, která nabízí poslech hudby jak zdarma, tak za měsíční platbu. Jedná se o přímou konkurenci ke službě Apple Music s tím rozdílem, že od svého konkurenta nabízí i poslech zdarma.

Registrací na stránkách, nebo v aplikaci pro mobilní telefon, získáme přístup k více jak 25 milionům hudebních skladeb. Kromě klasického poslechu skladeb služba nabízí i učení na základě vašeho výběru. Následně vám nabízí hudbu, která by se vám mohla líbit. Na Spotify toho samozřejmě naleznete mnohem víc, například světové žebříčky, hudbu podle žánrů, playlisty jak uživatelů, tak samotných interpretů atd.

Jak již bylo řečeno, v základu je poslech hudby na Spotify zdarma. Má to ale svá omezení. nemůžete si skladby vybírat dle svého, ale pouze tak, jak vám je služba naservíruje, skladby jsou prokládány reklamou, jsou v nízké kvalitě a nemůžete si hudbu stahovat offline. To vše jsou prémiové funkce, za které je nutné platit. Měsíční částka činí 5,99 EUR což je v přepočtu zhruba  155 Kč.

Pokud chcete na svůj účet přibrat další rodinné příslušníky, pak existuje plán Premium pro rodinu v rámci kterého si můžete přibrat až pět rodinných příslušníků. Za měsíční částku 8,99 EUR, v přepočtu za zhruba 234 Kč tak získáte opravdu hodně muziky za málo peněz pro celou rodinu.

Vzhledem k tomu, že se ale toto rodinné předplatné začalo tak trochu zneužívat, společnost Spotify se rozhodla zakročit. Princip rodinného předplatného spočívá v tom, že každému, koho přiberete k sobě odešlete pozvánku na jeho email. Tato osoba pak musí vyplnit stejný formulář, který vyplnil na začátku vlastník účtu. Klíčové je, aby pozvaná osoba vyplnila stejnou adresu bydliště, na jakou účet registroval její vlastník.

Spotify nyní porovnává záznamy rodinných účtů. Tam kde adresy nesedí, pošle „hříšníkovi“ email, aby provedl ověření své adresy. Oznámení dostane i vlastník předplatného pro rodinu. Pokud do sedni dnů nedojde ke správnému ověření, společnost dotyčnou osobu vyjme z premium účtu a převede jej na verzi zdarma.

Toto je email, který přijde vlastníkovi plánu Spotify Premium pro rodinu

Na diskuzních fórech se samozřejmě vedou veliké diskuze, zdali tyto kroky Spotify podniká oprávněně. Argumenty jsou různé. Nejčastější pak ty, kdy se lidé bouří proti tomu, že rodinný příslušník nemusí bydlet na stejné adrese. Stále se ale jedná o rodinného příslušníka. Tak jako tak jsou pravidla pro vstup do rodinného předplatného jasná:

 

Tím, že pošlete pozvánku jiné osobě, potvrzujete, že tato osoba bydlí na stejné adrese jako vy a souhlasíte s tím, že může být této osobě účet zrušen.

V podstatě by se mohlo zdát, že stačí tedy zadat stejnou adresu a můžeme premium účty rozdávat na počkání. To je otázka. Společnost Spotify totiž může používat další způsoby, jak ověřit geografickou shodu například na základě IP adresy. tato domněnka však není ověřena. Na druhou stranu, co je jisté, Spotify by neměla mít možnost ověřit polohu podle GPS, aniž by si vyžádala souhlas se sdílením polohy s třetí stranou.

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář