Samsung umožnuje testovat ONE UI na Galaxy S9

Sdílet:

Samsung před přibližně týdnem představil své nové rozhraní, které nazývá ONE UI. Založeno je na Androidu 9 Pie. Nyní přichází do zařízeních, na kterých jej mohou uživatelé otestovat.

V minulých týdnech se objevili také zprávy o tom, že by nová aktualizace neměla být dostupná pro loňské vlajkové modely S8 a S8 Plus. To se naštěstí nepotvrdilo.

Jeden z BETA testerů dnes oznámil, že Samsung vydává k otestování novou verzi jeho nadstavby založenou právě na nové verzi OS Android ve verzi 9.

Aktualizace je nyní dostupná POUZE V RÁMCI BETA PROGRAMU v Jižní Korei a USA. Aktualizace nemusí být navíc viditelná okamžitě a někteří uživatelé budou muset vyčkat.


Aktualizace přináší nové funkce a změnu některých částí systému a další vylepšení:
  • reorganizované nastavení
  • vylepšená navigace v rámci systému
  • nová gesta ovládání
  • možnost zapnout si tmavé téma přezdívané jinak “Noční režim”
  • a další novinky

Nová verze systému by také měla přinést podporu Samsung DeX přes standardní HDMI kabel, avšak tato funkce bude zřejmě limitována až na novou generaci telefonů. 


Samsung telefony by také měli dostat novou funkci, kterou známe z iPhonů, kdy se displej dokáže rozsvítit po zvednutí telefonu.

 

 

Beta program bude dostupný také pro uživatele v zemích jako je Čína, Francie, Německo, Indie, Polsko, Španělsko a Velká Británie. 

Bohužel Česká Republika v seznamu chybí a prozatím se nepředpokládá, že bude někdy přidána na seznam zemí.

Aktualizace ukousne zhruba 1,8GB z ROM telefonu. Prozatím není známo, kdy budou moci započít testovat nové prostředí majitelé modelů Note a starších telefonů.

Předpokládá se, že nové rozhraní bude uzpůsobeno i pro skládací telefony a přinese lepší práci s multitaskingem. 

Těšíte se na nové rozhraní a kdy myslíte, že bude vydáno oficiálně pro náš tuzemský trh? 

 
Sdílet:
Michal Braný

Michal Braný

Student vysoké školy a nadšenec do IT novinek.

Nový komentář