Nokia 6.1 dostává aktualizaci na Android 9 Pie

Sdílet:

Pokud vlastníte telefony značky Nokia pod záštitou společnosti HMD, je možné, že již nový Android 9 (Pie) máte, nebo pokud jste majitelem Nokie 6.1, nebo 6.1 Plus, měli byste obdržet aktualizaci v rámci několika hodin, či dnů.

Již v srpnu začala společnost HMD vypouštět verzi 8, nazývanou Android Oreo, která má již na našem tuzemském trhu větší zastoupení a na rozdíl od nového Androidu jej užívá o mnohem více uživatelů.

Podle dřívějších náznaků z twitteru, produktového ředitele společnosti HMD, by měla být aktualizace na nový Android pro jednu z mála Nokií, která disponuje velmi populárním „notchem“, vypouštěna velmi brzy.

Aktualizace by měla přinést opět čistý Android, jelikož je Nokia zařazena se svými modely v programu Android One.

Nová verze by měla přinést veškeré funkce v podobě gest, dále také adaptivní baterii a v neposlední řadě, také nové animace.

Více je vidět na videu níže:

Je skvělé, že můžeme pozorovat to, jak společnost a potažmo samotná Nokia aktualizuje svoje smartphony na nové OS. Nokia se zavázala v programu Android One k tomu, že dostane na svá zařízení včasné aktualizace  a bude je dodávat alespoň po dobu 2 let.

Většina modelů již aktualizaci obdržela a pokud ne, budou zajisté v budoucnu aktualizována.

Máte na svém mobilním telefonu již aktuální Android, nebo stále běžíte na sladkých kulatých sušenkách?

 
Sdílet:
Michal Braný

Michal Braný

Student vysoké školy a nadšenec do IT novinek.

Nový komentář