Mark Zuckerberg nařídil vedení Facebooku používat Android telefony

Facebook se postavil proti Applu a telefonům iPhone. CEO Facebooku Mark Zuckerberg nařídil jeho manažerskému týmu, aby užívalo pouze telefony s Androidem. Řekli to kolegové z The New York Times. Rozhodní přišlo poté, co Apple CEO Tim Cook kritizoval Facebook.

Rozhodnutí údajně došlo po tom, co Apple CEO Tim Cook kritizoval Facebook v reportáži pro MSNBC, za to že služba “obchoduje s lidmi”.

Cook kritizoval Facebook již v březnu s ohledem na aféru  v Cambridge Analytica.

Mark Zuckerberg měl prohlásit:

Již dlouho podporujeme aby naši zaměstnanci používali OS Android, jelikož je to nejrozšířenější operační systém na světě.

I když to není z prohlášení NYT, Cook měl negativně komentovat a vyprovokovat Zuckerberga k jeho rozhodnutí, které je zcela racionální, jelikož Android je velmi dominantní na mnoha pobočkách Facebooku mimo USA.

Je to také dobré obchodní rozhodnutí. Ostatní veliké společnosti jako Snap také silně motivují, aby zaměstnanci používali Android telefony.

Android a iOS telefony mají opravdu veliké rozdíly v mnoha ohledech. Zdá se, že by tyto skutečnosti mohly ovlivnit budoucí vývoj aplikací na obou platformách a Android by mohl být upřednostňován.

Podle některých zaměstnanců Facebooku, kteří jsou aktivní na Twitteru je zřejmé, že iPhone stále používají. Otázka je zdali pouze pro osobní účely, nebo i na pracovišti.

 
Michal Braný

Michal Braný

Student vysoké školy a nadšenec do IT novinek. Zejména Windows fanoušek, ale ani ostatní OS mi nejsou cizí. Ve volném čase se věnuji zejména spolupráci s různými firmami IT světa, miluji auta a vše kolem nich.

Nový komentář