iPhone bude disponovat podporou 5G již v roce 2020

Sdílet:

Většina moderních telefonů nyní dostává do svého těla čipy, které umožňují příjem 4G /LTE signálu, které označujeme za nejvyšší standard připojení, který je k tomuto dni dostupný v rámci mobilní sítě na území ČR. Pár let zpět to ale úplná samozřejmost nebyla.

Nyní se Apple  může dostat do čela díky implementaci nového čipu, který umožní příjem i 5G signálu. Z uniklých zdrojů chce Apple s podporou 5G u iPhonu přijít v roce 2020.

Informace vychází z vydané zprávy společnosti Fast Company, která uvádí pravidelně plány většiny společností na několik let dopředu.

Z toho vyplývá, že Cupertinská společnost plánuje využít modemu , který vyvíjí společnost Intel s interním označením 816. Ten by měl umožnit příjem a podporu právě také 5G signálu.

Apple však není jediným výrobcem který se zajímá právě o oblast bezdrátového mobilního připojení svých zařízení. Mezi dalšími jsou např.: Huawei, Oppo a Xiaomi.

Samozřejmě tato problematika je mnohem rozsáhlejší a stejně tak jako v případě každé technologie je nutné se smířit s tím, že je zde také druhá strana mince.

Zavádění technologie 5G započalo pouze ve vybraných zemích a není jasné kdy bude i v ČR. 

V případě, že Apple implementuje nový modem do iPhonu v roce 2020 budeme se muset smířit zřejmě s tím, že pro ČR tato výhoda dostupná nebude. Zajisté se jedná o zajímavý krok, avšak v ČR se tato problematika teprve začíná řešit a vše bude nejprve ve fázi plánů, popřípadě budou operátoři začínat až v příštím roce.

A co si o 5G připojení k mobilnímu internetu myslíte vy?

 
Sdílet:
Michal Braný

Michal Braný

Student vysoké školy a nadšenec do IT novinek.

Nový komentář