Huawei příští rok uvede procesor Kirin 990 s podporou 5G

Sdílet:
Kirin 980

Vysokorychlostní přenos dat v rámci mobilního internetu se stále vyvíjí. Aktuálně využíváme čtvrtou generaci, označovanou jako 4G, nicméně již nějaký čas běží testování páté generace, tedy 5G, která by měl přinést ještě rychlejší přenosové rychlosti. Měla by přinést až 10 násobné zvýšení rychlosti a výrazné snížení odezvy.

Se zavedení resp. nasazením 5G sítí se počítá již na sklonku tohoto roku. Mobilní výrobci tak chtějí logicky zahrnout u svých top modelů podporu 5G. Nedávnou jsme psali o společnosti Apple, který chce u svých telefonů podporu 5G zahrnout zhruba do roku 2020. Zdá se tedy, že v této oblasti přenechá prvenství výrobcům Android zařízení.

Dalším výrobce, který oznámil a potvrdil implementaci 5G podpory, je společnost Huawei, která se snaží dělat vše pro to, aby se stala světovou jedničkou mezi výrobci mobilních telefonů. Procesor Kirin 990 by měl příští rok přinést podporu 5G. Tento chipset bude vyrábět společnost TSMC HiSilicon, čínskou divizí Huawei pro výrobu chipsetů. Společnost investovala 28 do výzkumu a vývoje. Architektura by měla být velmi podobná té, kterou používá současný procesor Kirin 980 pohánějící Huawei Mate 20 Pro. Novinkou by měl být zřejmě pouze modem Balong 5000 5G.

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář