Google ukončí podporu pro aplikaci Google Kontakty

Sdílet:

Společnost Google nedávno nahradila starou verzi aplikace Google Kontakty zcela novou verzí, která přinesla tzv.: “material design”.

Společnost započala s implementací novinek již v roce 2015 tak, aby zmodernizovala velmi používanou aplikaci a aby mohla přinášet stále líbivý vzhled.

Díky nedávnému spuštění nových kontaktů má nyní mnoho stejných funkcí jak stará, tak nová aplikace a to se nezdá být žádoucí.

Zdá se, že právě mnoho uživatelů, kteří setrvávají na starší verzi jsou důvodem k tomu, aby Google starou verzi aplikace zrušil.


K nahrazení dojde po 12. únoru 2019.


1.Etapa

28. listopadu 2018 Google změní nastavení správce na všech účtech a mělo by tak vždy dojít k přesměrování právě na nové kontakty.

Nově příchozí uživatelé budou moci vstoupit jen do nové aplikace Google Kontakty.

Pokud tedy máte již nyní nastavené zobrazování nového designu, tak pro Vás se vůbec nic nezmění.

Uživatelé budou nadále moci používat své kontakty a kdykoliv si vyhledat ty starší i ve starší aplikaci. Avšak pokud se uživatel rozhodl, že zůstane u starší verze bude mu doporučováno přejít na novější verzi hlavně proto, aby nepřišel o svá data.

Nastavení provedete těmito kroky: Aplikace >G – Suite >Adresář >Nastavení sdílení > Náhled kontaktů.


2. Etapa

Ve 2. etapě budou všem uživatelům změněna nastavení a bude jim zobrazován nový design s možností odhlášení se. Stane se tak 15. ledna 2019.

Zde se dělí možnosti pro firmy a pro fyzické osoby. Fyzické osoby se budou moci i nadále vracet ke starému vzhledu, avšak firmy již nikoliv.


3. Etapa

Ve 3. etapě budou všem uživatelům změněny účty do nových kontaktů trvale a od 12. 2. 2018 budou staré kontakty vypnuty.


Je jedině dobře, že bude poskytována jen jediná služba s jednou aplikací. Za nás se jedná rozhodně o krok dobrým směrem.

 

 
Sdílet:
Michal Braný

Michal Braný

Student vysoké školy a nadšenec do IT novinek.

Nový komentář