Google testuje ve svých mapách hlášení nehod a rychlostních radarů

Sdílet:

Google před časem koupil Waze a měl pro to jistě dobrý důvod. Ve svých mapách totiž mimo jiné provozuje i automobilovou navigaci a dopravní informace z aplikace Waze byly pro společnost velkým lákadlem. Nikdo jiný totiž neposkytuje tak podrobné informace o reálném provozu jako aplikace Waze.

Waze totiž díky široké komunitě uživatelů poskytuje informace o dopravní situaci, zácpách, nehodách a dalších jevech na silnicích a to celosvětově. Google díky akvizici získal tento cenný zdroj informací, které se již nyní objevují v jeho mapách. V tuto chvíli ale Google používá Waze jako doplňkový zdroj pro zobrazovaní plynulosti provozu na silnicích a pak pro zobrazení nehod. U takové nehody je vždy popisek, že byla nehoda nahlášena skrze aplikaci Waze.

Google ve svých mapách testuje hlášení nehod a rychlostních radarů

Google Mapy

Nyní ale Google testuje svoje vlastní řešení. Omezený počet uživatelů v určitých zemích může vidět hlášené nehody a rychlostní radary přímo v mapách Google. Samozřejmě tato funkce zdaleka nedosahuje rozsahu, který nabízí Waze. Také není jisté, zdali se Google rozhodne tuto funkci pustit do ostrého provozu, nebo ji po určité době testování pohřbí. Možná by bylo jednodušší řešení prostě spojit Waze s mapami Google a vytvořit mocný produkt Google Waze. Co myslíte?

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář