Amazon Alexa je dostupná v Microsoft Store

Sdílet:

Na letošním CES , Asus, Acer, HP a Lenovo oznámili, že by rádi přinesli do počítačů skrze Microsoft Store digitální asistentku Alexu od Amazonu.

Ta byla do dneška dostupná pouze po zakoupení nějakého zařízení, které sloužilo jako vzdálený mikrofon, avšak nyní je dostupná úplně všem.

Aplikace Alexa je nyní k dispozici v Microsoft Store. Systém musí být aktualizován na verzi, která vyšla letos na podzim. . To znamená, že pokud máte Windows na ARM PC, stále by to mělo fungovat, ale Alexa bude spouštěna v emulaci.

Aplikace podporuje moderní design Windows 10. Využívá fluent designu a také přináší tmavý režim,  který je nastaven v závislosti na systému.  Bohužel není plně spárována s mobilní aplikací Amazon Alexa. Aplikace nemá kompletní funkce při spárování bez mobilní aplikace. Například nemůžete vybrat mezi hláškami k probuzení zařízení.

Alexu lze využít jako separátní mikrofon celého ekosystému Alexa. To co umí chytré reproduktory Amazon ECHO, nyní můžete v rámci PC  s mikrofonem realizovat s pouhým počítačem.

Alexa umožnuje přehrávat hudbu z Amazon Prime účtu, přečíst si knihu apod.

Chcete-li si stáhnout právě novou digitální asistentku, můžete nyní z Microsoft Store. Nyní je dostupnost omezena na USA, Británii a Německo avšak stačí přepnout region na US. Další země jsou plánovány na rok 2019.

Alexu si můžete stáhnout zde.

 
Sdílet:
Michal Braný

Michal Braný

Student vysoké školy a nadšenec do IT novinek.

Nový komentář