Oficiální podpora Windows 10 Mobile se blíží konci – je na čase opustit “Titanic”?

Sdílet:
Windows Mobile je mrtvý?

Týden zpět jsme zaznamenali změny v podpoře OS Windows 10 Mobile. Dle informací měla být Oficiální podpora Windows 10 Mobile prodloužena o jeden rok oproti původnímu termínu ukončení, který byl k říjnu 2018. Nyní se však zdá, že tato aktivita byla pouze chybou samotného Microsoftu.

OS vydaný v srpnu 2016 měl mít ukončenou podporu k říjnu 2018, ale po změně, na stránkách Microsoftu, se prodloužila až do roku 2019.


Nyní se však vše vrátilo do původních termínů. Co se tedy vlastně odehrálo? Společnost Microsoft ukončila k 9. říjnu 2018 podporu pro edice Windows 10 Mobile, které byly vydané v srpnu 2016. (verze 1607)

  •  Rozhodnutí se týká jak edice Windows 10 Mobile, tak také Enterprise edice


Je zřejmé, že většina telefonů, které již dostávaly pouze bezpečnostní záplaty, slouží jako těžítka, nebo leží v šuplíku, avšak posledních několik modelů bude mít stále podporu až do 6. 11. 2019.

Dá se předpokládat, že většina fanoušků již přešla na konkurenční platformy Android a iOS.

Éra potencionálně dobrého, ale stejně neúspěšného systému Windows 10 Mobile se oficiálně blíží ke konci, avšak již není mnoho lidí, které by tento “problém” mohl zajímat. Pro skalní fanoušky bude zřejmě velmi těžké opustit Lumie a ostatní modely a přejít na konkurenční platformy, avšak vzhledem k tomu, že mobilní systém s Windows už v podstatě umřel, je to možná krok k lepšímu? Uvidíme. Můžeme se domnívat, že v Microsoftu pracují na mýtickém Surface Phonu, ale oficiálně není prozatím potvrzena žádná informace.

 
Sdílet:
Michal Braný

Michal Braný

Student vysoké školy a nadšenec do IT novinek.

Nový komentář