iPhony čelí až čtyřnásobnému nárůstu útoků malwarem pro těžbu kryptoměn

Sdílet:

Podle poslední zprávy bezpečnostní společnosti Check Point došlo až k čtyřnásobnému nárůstu útoků malwarem na iPhone telefony. Důvodem je nelegální těžba kryptoměn jako jsou například Bitcoin, nebo Monero. Tento nárůst byl zaznamenán poslední dva týdny v září.

Terčem útoků se stává webový prohlížeč Safari. Útočníci využívají speciálního skriptu, který vkládají do reklam a dalších prvků na webových stránkách. O tom, jak se proti tomto způsobu těžení bránit na vašem PC jsme vás již také informovali.

Ředitel společnosti ChecPoint ve zprávě uvedl:

Těžba kryptoměn je i nadále významnou hrozbou, kterým musí uživatelé a organizace čelit. Jední z nejvýraznějších je čtyřnásobný nárůst útoků na iPhone telefony skrze prohlížeč Safari, zaznamenaný v posledních dvou týdnech  v září. tyto útoky nevyužívají nových metod a funkcí a proto pokračujeme v šetření důvodů tohoto nárůstu.
iPhone – výkon pro těžbu kryptoměn

Útočníci používají Coinhive minig malware, který již řádí i na platformě Android, kde primárně v největší míře napadla SmartTV s Androidem a to skrze port 5555, který nepřetržitě využívá služba ADB pro komunikaci do internetu. Díky této skulině je možné do zařízení propašovat malware, který se pak dokáže šířit na další zařízení.

Může být tak otázkou času, kdy útočníci kromě webového prostředí získají způsob, jak malware propašovat do iPhonů i jiným způsobem. Důrazně se tak doporučuje mít v mobilním zařízení bezpečnostní aplikaci, které dokáží tyto způsoby nelegálního těžení odhalit resp. jim zabránit.

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář