Aktualizace kamery GoPro Hero 3+ a nižší se nedaří? Zde je návod jak na to.

Sdílet:

Pokud vlastníte starší model outdoorové kamery GoPro, konkrétně model Hero 3+ a nižší, možná jste narazili na problém s aktualizací firmwaru. Na stránkách GoPro se paradoxně nachází návod, který nevede k úspěšné aktualizaci, jak jsme se sami přesvědčili.

Kamery GoPro Hero, Hero 2, Hero 3 a Hero 3+ nelze aktualizovat přímo přes aplikaci, ale je nutné stáhnout konfigurační soubory a ručně je do kamery nahrát. Na stránkách GoPro je na to návod, který ale nefunguje, jak by měl. Alespoň v našem případě.

Na stránce GoPro vybereme náš model kamery, my jsme chtěli aktualizovat kameru GoPro Hero 3. Po kliknutí na odkaz „Update your camera manually“ musíme na další stránce kameru zaregistrovat. Obrázky celkem jasně ukazují, kde najedeme sériové číslo, které musíme vložit. Dále musíme zvolit, zdali chceme aktualizovat firmware, nebo pouze Wi-Fi heslo, nebo oboje. Podle toho nám bude nabídnut příslušný konfigurační soubor.

Na stránkách GoPro je uveden matoucí návod

 

V dalších krocích přichází postup jak extrahovat ZIP soubor a jak jej nahrát na SD kartu a kameru aktualizovat. Zde jsme ale měli problém. Dle postupu bychom totiž měli extrahovat složku UPDATE a nakopírovat ji na kartu. Tento postup ale nefungoval. Fungoval až to, když jsme nahráli na kartu soubory ze složky přímo. Teprve poté se dle postupu kamera aktualizovala.

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář