Huawei v srpnu představí upgrade: GPU Turbo zvyšující výkon při hraní her [TISKOVÁ ZPRÁVA]

Sdílet:

Huawei pružně reaguje na rostoucí poptávku po stále lepším a rychlejším grafickém zpracování, a proto se chystá v srpnu uvést nový upgrade – GPU Turbo. Technologie, která je součástí aktualizace EMUI pro mobilní telefony Huawei, pomůže smartphonům efektivněji zpracovat náročnější grafické a herní aplikace.

V současné době roste oblíbenost mobilních her. Tyto aplikace se stávají zábavnějšími, propracovanějšími, ale i graficky náročnějšími, a proto ne každý smartphone je dokáže bezchybně zpracovat a zajistit dokonalý herní zážitek. Společnost Huawei v srpnu představí upgrade, který mnozí herní fanoušci poptávali.

Nejnovější technologie, která se nechala ve svém výkonu a rychlosti zpracování inspirovat v automobilovém průmyslu (princip turbodmychadla), je schopná zajistit rychlejší výkon a zpracování grafiky při současně nižší spotřebě energie, než bývalo při hraní graficky náročných her zvykem. S GPU Turbo dojde ke zvýšení efektivity zpracování grafiky až o 60 %, zatímco celková spotřeba energie SoC (System on Chip) se ušetří o 30 %.

Aktualizace bude od srpna dostupná pro modelovou řadu Huawei Mate 10, Mate 10 Pro a Mate RS a dále Huawei P20 a P20 Pro. Ostatní modely se dočkají spuštění v průběhu září a listopadu 2018.

Jaké telefony Huawei a kdy budou podporovány?
Model Oblast Datum spuštění
 

HUAWEI Mate 10, Mate 10 Pro, Mate RS

 

Evropa, Rusko, Asie a Tichomoří, Blízký východ, Afrika

 

srpen 2018

 

HUAWEI P20 and P20 Pro

 

Evropa, Rusko, Asie a Tichomoří, Blízký východ, Afrika

 

srpen 2018

 

HUAWEI Mate 10 Lite

 

veškerý trh

 

září 2018

HUAWEI P Smart veškerý trh září 2018
 

HUAWEI P20 Lite

 

Evropa, Asie a Tichomoří, Blízký východ, Afrika

 

září 2018

 

HUAWEI Y9 2018

 

veškerý trh

 

září 2018

 

HUAWEI Mate 9 and Mate 9 Pro

 

veškerý trh

 

listopad 2018

 

HUAWEI P10 and P10 Plus

 

veškerý trh

 

listopad 2018

 

 

Odhalení GPU Turbo přichází v ideální čas, kdy obliba mobilních her celosvětově roste. Podle společnosti IDC byly v roce 2017 výdaje za hry v mobilních zařízeních více než dvakrát vyšší než za hry na počítačích a téměř čtyřikrát vyšší než za tradiční herní konzole. Segment mobilních her představuje celosvětově 46,1 miliardy amerických dolarů, což je 42 % celkového trhu s příjmy z hazardních her (který za rok 2017 činil celkem 108,9 miliardy amerických dolarů), informoval Newzoo, organizační zpravodaj pro herní, mobilní a eSports průmysl. Hodnota pro mobilní zařízení vykazuje v porovnání s předchozím rokem nárůst o 19 %.

 

Tato technologie představuje příklad toho, jak Huawei řeší problémy uživatelů prostřednictvím aktualizací. Toto vylepšení se projeví při hraní graficky náročných her, a to PUBG MOBILE a Mobile Legends: Bang Bang, což jsou dva hlavní multiplayerové tituly. Každý z nich má miliony aktivních uživatelů. Podpora dalších her bude oznámena později.

Optimalizace GPU Turbo zajistí lepší herní prožitek i majitelům telefonů z dostupnějších cenových tříd, a to bez nutnosti pořizovat nový přístroj. Zvýšení výkonnosti bude mít pozitivní vliv i na aplikace využívající virtuální nebo rozšířenou realitu, zábavní aplikace, online nakupování, aj. Například prostřednictvím virtuální nebo rozšířené reality mohou uživatelé pomocí svého smartphonu virtuálně procházet své oblíbené místo s pocitem, jako by se na něm nacházeli.

 

 
Sdílet:

Nový komentář