Jak přes HDMI z počítače odesílat do externího zařízení pouze video?

Sdílet:

Možná jste již někdy řešili problém, kdy jste například ze svého PC chtěli do chytré TV přes HDMI přenášet pouze obraz, ale zvuk jste chtěli z PC přehrát přes výkonnou zvukovou aparaturu.

Ve výchozím stavu to funguje tak, pakliže propojíme chytrou TV přes HDMI s grafickou kartou v PC, pak se stane chytrá TV i výchozím zařízením pro přehrávání zvuku. My jsme potřebovali přenést do chytré TV pouze video (má přeci jen větší úhlopříčku), ale zvuk jsme chtěli přehrávat na výkonném zvukovém zařízení, čímž jsme chtěli docílit jakéhosi domácího kina. Po propojení se ale zvuk přehrával v TV, což nebyl očekávaný výsledek.

Trochu jsme pátrali a nakonec jsme problém vyřešili. Na našem PC je nutné jít (můžeme přímo na hlavní panelu přes ikonu zvuku) v menu do „Zařízení pro přehrávání“.

Zde, jak můžeme vidět, je televize Philips nastavena jako výchozí zařízení.

Abychom docílili požadovaného výsledku, je nutné nastavit reproduktory resp. výstup do zvukového zařízení, jako výchozí zařízení.

Po přenastavení již funguje vše jak má.

 

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář