ČHMÚ a ČHMÚ+ jsou nové aplikace pro počasí

Sdílet:

Český hydrometeorologický ústav přináší, trochu překvapivě, své vlastní aplikace o počasí. Jedná se hned o dvě aplikace, ČHMÚ a ČHMÚ+ a ode dneška jsou k dispozici pro uživatele platformy Android v obchodě Google Play.

Aplikace ČHMÚ – pro všechny

Aplikace ČHMÚ je zaměřena pro ty, kteří chtějí mít přehled nejen o aktuálním počasí, ale chtějí i vědět, jak bude za několik dní. Aplikace obsahuje aktuální data, předpověď na šest dní, radarová data, předpověď srážek dle modelu Aladin, výstrahy, nebo informace v podobě aktivity klíšťat a další.

  

Aplikace ČHMÚ+ – pro experty

Aplikace ČHMÚ+ je primárně zaměřena na meteo nadšence, kteří chtějí ještě více informací a dat. Kromě standardní předpovědi přináší data z několika desítek meteostanic, odhad spadlých srážek, data z balónových sond, předpovědní model Aladin UV index, stavy vodních toků, riziko přívalových povodní nebo informace o čistotě ovzduší.

  

Obě dvě aplikace jsou vyvíjeny pod záštitou ČHMÚ a jedná se o jejich oficiální aplikace. Aplikace Aladin, nebe Meteor nejsou vyvíjeny ČHMÚ, pouze od nich data odebírají. Obě aplikace jsou zcela zdarma. Stahovat je můžete již nyní v obchodě Google Play.

ČHMÚ
ČHMÚ
Developer: OKsystem, a.s.
Price: Free
ČHMÚ+
ČHMÚ+
Developer: OKsystem, a.s.
Price: Free
 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář