Letgo nefunguje? Co s tím? Moc možností nemáme

Sdílet:

Před časem jsme zde na webu publikovali článek o službě Letgo, která b nejen v našich končinách způsobila pořádný poprask. V televizi jsme mohli každou chvíli sledovat reklamní spoty, které se tak nějak staly již součástí každého reklamního bloku. Co, nebo kdo je to vlastně Letgo? Kdo za tímto projektem stojí? Jedná se o startup, který rozjel v lednu 2015 zakladatel Alec Oxenford. Aplikace měla původně konkurovat eBay a Craigslist. Hlavním investorem je jihoafrická mediální společnost, která do projektu investovala 100 milionů dolarů (cca 2,4 miliardy korun).

Letgo je projekt tak trochu záhadný. Proč? Protože nabízí to, za co si jiní účtují peníze. Je přeci jen divné, že je k dispozici služba umožňující prodej prakticky čehokoliv bez účtování zprostředkovatelského poplatku. Dle kusých informací na internetu se údajně počítá s monetizací služby. Jakou formou to bude zatím není jasné. Co však nepozorujeme jen my, ale velký počet uživatelů po celém světě je rapidně se zhoršující úroveň kvality služby. Dříve relativně fungující Letgo je dnes spíš noční můrou. Uživatelé pravidelně reportují neustálé odhlašování účtu, nezobrazující se inzeráty, otravné výzvy k hodnocení aplikace, nebo odkazy na neexistující stránky podpory. Zdá se tedy, že relativně nadějný projekt má čím dál více trhlin a nefunguje příliš spolehlivě. Vše pak dekoruje netečnost vývojářů, kteří nejsou schopni chyby odstraňovat a rovněž nereakce ze strany podpory.

Letgo bohužel nenabízí spolehlivou podporu a rovněž se ani nelze spolehnout na to, že v případě podvodného jednání, máme jakoukoliv možnost spoléhat se na ochranu prodávajícího/kupujícího. Z praxe se několikrát ukázalo, že podvodní prodejci si na Letgo prodávají dál a jejich nahlášení nic, vzhledem k liknavé podpoře, neřeší. I přes masivní reklamu a zviditelnění se zdá, že vlastníci této služby nemají projekt pevně v rukou. Na českém trhu tak bude nejspíš i nadále dominovat osvědčené služby Bazoš, Sbazar a čím dál více populární Facebook Market.

Jaké máte vy zkušenosti se službou Letgo? Podělte se v komentářích pod článkem, nebo na našich sociálních sítích.
 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Komentář

Nový komentář