Air Bank spustila platby mobilním telefonem

Sdílet:

Na podzim loňského roku přišlo několik bankovních společností s novinkou v podobě podpory plateb mobilním telefonem skrze službu Google Pay. Veliká vlna nevole se rozpoutala mezi zákazníky AirBank. Nejen že očekávali rovněž podporu mobilních plateb, ale společnost se rozhodla jít poněkud odlišným směrem. Namísto rozšířeného Google Pay se rozhodla pro svůj vlastní platební systém.

Uběhlo pár měsíců a jak společnost slíbila, tak se také stalo. Zákazníci AirBank se dočkali mobilních plateb. Dnešním dnem se tato funkce šíří mezi uživatele mobilní aplikace My Air v podobě aktualizace. My jsme již aktualizovali a vše proběhlo naprosto hladce. Stačí aktualizovat aplikaci v obchodě Google Play. Po té se nás aplikace sama zeptá, zdali chceme tuto funkci aktivovat a provede nás její aktivací v několika jednoduchých krocích.

Pro bezproblémové fungování budeme muset zapnout NFC, bez kterého by jinak bezkontaktní platby nefungovaly. Dále bude nutné zvolit  PIN pro potvrzení plateb vyšších jak 500 Kč a zvolit výchozí aplikaci pro mobilní platby. Pak už stačí při každé platbě telefon přiložit k terminálu. Funguje to úplně stejně jako s bezkontaktní kartou.

Stáhněte si bezplatně aplikaci My Air z Google Play
My Air
My Air
Developer: Air Bank a.s.
Price: Free
 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář