Jak vynutit nastavení tmavého tématu pro Android 8.1 Oreo

V poslední verzi Androidu 8.1 je funkce, která umí podle zvolené tapety změnit téma prostředí systému. V případě zvolení světlé tapety dojde ke změně prostředí na světlé téma, v případě tmavé tapety pak na tmavé téma. V dnešním článku si ukážeme, jak vynutit toto nastavení bez ohledu na zvolenou tapetu.

Je to jednoduché. Budeme k tomu potřebovat aplikaci LWP+.  Po instalaci aplikaci spustíme a v nastavení provedeme pár úprav. Jako první musíme aplikaci zvolit jako aktuální živou tapetu. Zvolíme aktuální tapetu (černá obrazovka) a následně zvolíme, zdali chceme tapetu použít na domácí, nebo uzamykací obrazovce.

  

Nyní si zvolíme tapetu, kterou chceme použít, vybereme z místního úložiště, nebo jiných aplikací. Tapetu ořízneme pro vertikální a horizontální zobrazení viz screeny.

  

Tím, že aplikace ve výchozím nastavení používá tmavé barvy i téma bude navolena na tmavou barvu. Pokud budete chtít vybrat světlé, nebo tmavé téma bez ohledu na tapetu, stačí klepnout na volbu selekce barvy pozadí. Zde vybereme buď černou barvu pro tmavé téma, nebo světlou barvu pro světlé téma.

 

Odkaz na aplikaci LWP+ pro změnu tématu pro Android 8 Oreo

 

 
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a tráví čas se svou rodinou ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Komentář

Nový komentář