GoPro Hero 6: špička mezi outdoorovými kamerami [RECENZE]

Hodnocení

Konstrukce9
Ovládání9
Fotky9.6
Video9.8
Výdrž baterie7.8

Celkové hodnocení

9

Značka GoPro je na poli outdoorových kamer bezesporu pojem. Značka na trh vstoupila v roce 2015 a od té doby jsme se mohli dočkat poměrně zásadního vývoje až po aktuální model Hero 6, který nabízí to nejlepší, co od outdoorové kamery můžeme očekávat.

My jsme si tento model vypůjčili a strávili s ním 14 dní a to rovnou v nevlídných horských podmínkách, abychom z kamery vymáčkli maximum. Hned na úvod bych chtěl říci, že Hero 6 je zatím to nejlepší, co GoPro vyrobilo. Pochopitelně si za kameru náležitě připlatíme. Vyplatí se dát za Hero 6 deset a více tisíc? My říkáme ano. Pokud jste náruživí sportovci, kteří chtějí zachytit každý akční moment v té nejlepší kvalitě, pak je Hero 6 jasná volba. Hero 6 má vše, co bychom od outdoorové kamery čekali, tedy: odolné vodotěsné tělo, Wi-Fi, Bluetooth, dotykový displej a mnoho dalších funkcí.

 

V balení najdeme pouze základ, tedy kameru, baterii, USB-C kabel, rámeček pro uchycení do držáku a dva nalepovací držáky pro uchycení například na helmu. Pro srovnání výbava u mnohem levnější kamery Lamax je výbava opravdu velkorysá – výrobce již do balení přidal poměrně bohatou nabídku různých držáků, nebo náhradní baterii. V případě GoPro si musíme vše dokoupit v podobě značkového originální a tudíž drahého příslušenství. Samozřejmě můžeme zvolit neznačkovou levnější variantu.

GoPro Hero 6 se, co se týče vzhledu, na první pohled prakticky neliší od předchozího modelu. Kamera je opatřena pogumovaným a poměrně odolným povrchem. Ačkoliv jsme často kameru vyndavali a vkládali  do pouzdra, do kterého se kamera nedává úplně lehce, kupodivu se tělo nepoškrábalo. Díky odolnému tělu je kamera vodotěsná až do hloubky deseti metrů a to bez nutnosti použití přídavného vodotěsného obalu.

 

Přední strana je opatřena monochromatickým informačním displejem, kde nalezneme základní údaje o režimu, stavu baterie atd. Displej se dle orientace kamery otáčí. Na zadní straně se pak nachází 2″ dotykový displej pro ovládání kamery a prohlížení pořízených fotek a videí. Tělo kamery je perfektně zpracované, čili za nás bez výtek.

Samozřejmě, co nás nejvíce zajímalo, byla kvalita pořizovaných fotografií a videa. GoPro Hero 6 se chlubí novým vlastním čipem GP1, který přináší dvojnásobně vyšší výkon, než poslední model Hero 5. Výkon se určitě podílí na perfektní kvalitě videa a především pak na kvalitě slow-motion videa. To totiž Hero 6 umí pořizovat ve Full HD kvalitě. Doposavad jsme mohli zpomalené záběry natáčet pouze v HD kvalitě 720 pixelů.

GoPro Hero 6 umí pořizovat:
 • fotky v kvalitě 12 Mpx
 • videa v kvalitě 4K a 60 FPS
 • videa v kvalitě Full HD a 240 FPS
 • slow motion videa v kvalitě Full HD (1 920 x 1 080 pixelů)

 

Z kvality videa a fotek jsme byli nadšeni. Díky ukládání videí v kodeku H.2645 HEVC tak výrazně ušetříme místo na kartě, což je rozhodně dobrá zpráva. Prakticky nemáme kvalitě fotek a videí co vytknout až na fotografie v noci. Ty jsou bez použití stativu poměrně hodně rozmazané a nekvalitní.. Ostrost, prokreslenost, perfektní podání barev, to jsou jinak devizy pořízených snímků. To vše dělá z GoPro Hero 6 jednoznačného krále na poli outdoorových kamer.

Hero 6 disponuje i elektronickou stabilizací obrazu (EIS) pro režimy 4K 30 FPS a Full HD 120 FPS, díky čemuž jsou snímky a videa mnohem ostřejší.

Jak GoPro Hero 6 fotí
Ovládání kamery

Pro ovládání kamery máme k dispozici několik variant:

 • Ruční ovládání pomoci tlačítek a dotykového displeje – využijeme asi nejčastěji, samozřejmě ale není tak pohodlné a praktické, pokud máme kameru připevněnou například na helmě
 • Ovládání mobilem – k dispozici je mobilní aplikace pro mobilní telefony s Androidem a iOS. Po propojení telefonu s kamerou skrze Wi-Fi, nebo Bluetooth můžeme kameru pohodlně ovládat z mobilní aplikace.
 • Ovládání hlasem – ovládání hlasem je velmi příjemné a praktické. Uvítáme ho například právě tehdy, kdy kameru máme připnutou někde na těle. Hlasové ovládání je poměrně přesné, je však pouze v angličtině.

S ovládáním skrze mobilní aplikaci jsme se trochu trápili. Nevím, zdali byl problém v telefonu, který jsem chtěl spárovat s kamerou, nebo je párování obecně slabinou Hero 6, ale přes Wi-Fi se dlouho zařízení nedařilo spárovat. Až po několik pokusech a bádání to nakonec vyšlo. Ovládání přes mobil je pak již příjemné a intuitivní. Skvělá je také možnost ukládat pořízená videa a fotky ihned do telefonu a prostřednictvím aplikace Quik provést jejich okamžitou editaci. Aplikace sama vybere nejlepší momenty, video sestříhá a my můžeme doplnit hudbu a efekty.

GoPro: Video Editor & Movie Maker
GoPro: Video Editor & Movie Maker
Developer: GoPro
Price: Free

 

 

Ukázky videa

Baterie

Baterie byla rovněž jednou z oblastí, které nás zajímaly. Kapacita baterie u Hero 6 činí 1 220 mAh. Je to hodně, nebo málo? Jak se to vezme. Hodně záleží na tom, jak kameru používáme. Pokud používáme často displej s vyšším podsvícením, nebo natáčíme video ve 4K, tak nám baterie příliš dlouho nevydrží. Výdrž se pohybovala někde kolem cca 60ti minut. Poměrně slušně si baterie vedla v mrazivých teplotách, kde jsem očekával provozní problémy díky nízkým teplotám.

Po 14ti dnech používání se nám s kamerou nechtělo moc loučit. Upřímně, zamiloval jsem si jí. Od posledních modelů udělalo GoPro obrovský kus práce. Kameře jsme prakticky neměli co vytknout. Samozřejmě ji nelze srovnávat s kvalitou zrcadlovek, kde můžeme mnohem více ovlivnit to, jak bude výsledný obraz vypadat, ale srovnávat se s touto oblastí rozhodně GoPro nechce. Na to, k čemu je ale určena, je však opravdový odborník.

Co se nám moc nelíbilo byla horší manipulace s vkládáním kamery do ochranného rámečku. Vzhledem k ceně mohla být rovněž lepší výbava  a výdrž baterie by mohla být rovněž lepší. I přes uvedené zápory se ale jedná o špičkový produkt, který můžeme rozhodně doporučit.

Co se nám líbilo:

 • kvalitně zpracovaná konstrukce
 • špičková kvalita videa a fotek
 • intuitivní ovládání

Co se nám nelíbilo:

 • horší výdrž baterie
 • horší kvalita fotek v noci bez použití stativu
 • chudá základní výbava

Za zapůjčení děkujeme společnosti Alza.cz, kde kameru můžete zakoupit.

 

 
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a tráví čas se svou rodinou ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář