GoPro Hero 6: špička mezi outdoorovými kamerami [RECENZE]

Sdílet:

Hodnocení

Konstrukce9
Ovládání9
Fotky9.6
Video9.8
Výdrž baterie7.8

Celkové hodnocení

9

Značka GoPro je na poli outdoorových kamer bezesporu pojem. Značka na trh vstoupila v roce 2015 a od té doby jsme se mohli dočkat poměrně zásadního vývoje až po aktuální model Hero 6, který nabízí to nejlepší, co od outdoorové kamery můžeme očekávat.

My jsme si tento model vypůjčili a strávili s ním 14 dní a to rovnou v nevlídných horských podmínkách, abychom z kamery vymáčkli maximum. Hned na úvod bych chtěl říci, že Hero 6 je zatím to nejlepší, co GoPro vyrobilo. Pochopitelně si za kameru náležitě připlatíme. Vyplatí se dát za Hero 6 deset a více tisíc? My říkáme ano. Pokud jste náruživí sportovci, kteří chtějí zachytit každý akční moment v té nejlepší kvalitě, pak je Hero 6 jasná volba. Hero 6 má vše, co bychom od outdoorové kamery čekali, tedy: odolné vodotěsné tělo, Wi-Fi, Bluetooth, dotykový displej a mnoho dalších funkcí.

 

V balení najdeme pouze základ, tedy kameru, baterii, USB-C kabel, rámeček pro uchycení do držáku a dva nalepovací držáky pro uchycení například na helmu. Pro srovnání výbava u mnohem levnější kamery Lamax je výbava opravdu velkorysá – výrobce již do balení přidal poměrně bohatou nabídku různých držáků, nebo náhradní baterii. V případě GoPro si musíme vše dokoupit v podobě značkového originální a tudíž drahého příslušenství. Samozřejmě můžeme zvolit neznačkovou levnější variantu.

GoPro Hero 6 se, co se týče vzhledu, na první pohled prakticky neliší od předchozího modelu. Kamera je opatřena pogumovaným a poměrně odolným povrchem. Ačkoliv jsme často kameru vyndavali a vkládali  do pouzdra, do kterého se kamera nedává úplně lehce, kupodivu se tělo nepoškrábalo. Díky odolnému tělu je kamera vodotěsná až do hloubky deseti metrů a to bez nutnosti použití přídavného vodotěsného obalu.

 

Přední strana je opatřena monochromatickým informačním displejem, kde nalezneme základní údaje o režimu, stavu baterie atd. Displej se dle orientace kamery otáčí. Na zadní straně se pak nachází 2″ dotykový displej pro ovládání kamery a prohlížení pořízených fotek a videí. Tělo kamery je perfektně zpracované, čili za nás bez výtek.

Samozřejmě, co nás nejvíce zajímalo, byla kvalita pořizovaných fotografií a videa. GoPro Hero 6 se chlubí novým vlastním čipem GP1, který přináší dvojnásobně vyšší výkon, než poslední model Hero 5. Výkon se určitě podílí na perfektní kvalitě videa a především pak na kvalitě slow-motion videa. To totiž Hero 6 umí pořizovat ve Full HD kvalitě. Doposavad jsme mohli zpomalené záběry natáčet pouze v HD kvalitě 720 pixelů.

GoPro Hero 6 umí pořizovat:
 • fotky v kvalitě 12 Mpx
 • videa v kvalitě 4K a 60 FPS
 • videa v kvalitě Full HD a 240 FPS
 • slow motion videa v kvalitě Full HD (1 920 x 1 080 pixelů)

 

Z kvality videa a fotek jsme byli nadšeni. Díky ukládání videí v kodeku H.2645 HEVC tak výrazně ušetříme místo na kartě, což je rozhodně dobrá zpráva. Prakticky nemáme kvalitě fotek a videí co vytknout až na fotografie v noci. Ty jsou bez použití stativu poměrně hodně rozmazané a nekvalitní.. Ostrost, prokreslenost, perfektní podání barev, to jsou jinak devizy pořízených snímků. To vše dělá z GoPro Hero 6 jednoznačného krále na poli outdoorových kamer.

Hero 6 disponuje i elektronickou stabilizací obrazu (EIS) pro režimy 4K 30 FPS a Full HD 120 FPS, díky čemuž jsou snímky a videa mnohem ostřejší.

Jak GoPro Hero 6 fotí
Ovládání kamery

Pro ovládání kamery máme k dispozici několik variant:

 • Ruční ovládání pomoci tlačítek a dotykového displeje – využijeme asi nejčastěji, samozřejmě ale není tak pohodlné a praktické, pokud máme kameru připevněnou například na helmě
 • Ovládání mobilem – k dispozici je mobilní aplikace pro mobilní telefony s Androidem a iOS. Po propojení telefonu s kamerou skrze Wi-Fi, nebo Bluetooth můžeme kameru pohodlně ovládat z mobilní aplikace.
 • Ovládání hlasem – ovládání hlasem je velmi příjemné a praktické. Uvítáme ho například právě tehdy, kdy kameru máme připnutou někde na těle. Hlasové ovládání je poměrně přesné, je však pouze v angličtině.

S ovládáním skrze mobilní aplikaci jsme se trochu trápili. Nevím, zdali byl problém v telefonu, který jsem chtěl spárovat s kamerou, nebo je párování obecně slabinou Hero 6, ale přes Wi-Fi se dlouho zařízení nedařilo spárovat. Až po několik pokusech a bádání to nakonec vyšlo. Ovládání přes mobil je pak již příjemné a intuitivní. Skvělá je také možnost ukládat pořízená videa a fotky ihned do telefonu a prostřednictvím aplikace Quik provést jejich okamžitou editaci. Aplikace sama vybere nejlepší momenty, video sestříhá a my můžeme doplnit hudbu a efekty.

GoPro Quik: Video Editor
GoPro Quik: Video Editor
Developer: GoPro
Price: Free

 

 

Ukázky videa

Baterie

Baterie byla rovněž jednou z oblastí, které nás zajímaly. Kapacita baterie u Hero 6 činí 1 220 mAh. Je to hodně, nebo málo? Jak se to vezme. Hodně záleží na tom, jak kameru používáme. Pokud používáme často displej s vyšším podsvícením, nebo natáčíme video ve 4K, tak nám baterie příliš dlouho nevydrží. Výdrž se pohybovala někde kolem cca 60ti minut. Poměrně slušně si baterie vedla v mrazivých teplotách, kde jsem očekával provozní problémy díky nízkým teplotám.

Po 14ti dnech používání se nám s kamerou nechtělo moc loučit. Upřímně, zamiloval jsem si jí. Od posledních modelů udělalo GoPro obrovský kus práce. Kameře jsme prakticky neměli co vytknout. Samozřejmě ji nelze srovnávat s kvalitou zrcadlovek, kde můžeme mnohem více ovlivnit to, jak bude výsledný obraz vypadat, ale srovnávat se s touto oblastí rozhodně GoPro nechce. Na to, k čemu je ale určena, je však opravdový odborník.

Co se nám moc nelíbilo byla horší manipulace s vkládáním kamery do ochranného rámečku. Vzhledem k ceně mohla být rovněž lepší výbava  a výdrž baterie by mohla být rovněž lepší. I přes uvedené zápory se ale jedná o špičkový produkt, který můžeme rozhodně doporučit.

Co se nám líbilo:

 • kvalitně zpracovaná konstrukce
 • špičková kvalita videa a fotek
 • intuitivní ovládání

Co se nám nelíbilo:

 • horší výdrž baterie
 • horší kvalita fotek v noci bez použití stativu
 • chudá základní výbava

Za zapůjčení děkujeme společnosti Alza.cz, kde kameru můžete zakoupit.

 

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář