[NÁVOD] Jak spustit Youtube v režimu Picture in Picture bez předplatného Red

Sdílet:

Nový Android 8 Oreo mimo jiné nabízí zajímavou funkci, která nese název PiP, neboli Picture in Picture. V podstatě libovolnou, převážně multimediální, aplikaci můžeme spustit v samostatném okně na ploše. To vše za předpokladu, že to aplikace podporuje. Jednou z takových je i Youtube.

Aby ta radost ale nabyla tak velká, na své si přijdou pouze ti, kteří mají placenou formu Youtube Red. Pokud ji nemáte, máte prostě smůlu a Youtube si v PiP nepustíte a nepustíte si ho ani na pozadí, například při vypnutém displeji. I tuto funkci podporuje Youtube Red.

Pokud byste si chtěli tuto funkci vyzkoušet zdarma, pak pro vás máme elegantní řešení. Tím je upravená aplikace iYTBP, která je k dispozici na stránkách XDA Developers od uživatele Master_T. V podstatě se jedná o zcela totožnou aplikaci Youtube obohacenou o výše uvedené funkce. Jak na zprovoznění? Je to jednoduché a k této proceduře ani nepotřebujeme mít v telefonu ROOT.

V první řadě je doporučeno deaktivovat původní aplikaci Youtube. To provedeme v nastavení telefonu v sekci aplikace. Dále si stáhneme a nainstalujeme upravenou aplikace Youtube. Odkaz je níže:

Aplikace iYTBP, velikost 30 MB

V tuto chvíli máme funkční Youtube, které je bez reklam, umí PiP i ve free verzi a umí přehrávat videa na pozadí. Ještě je ale potřeba jedna úprava. Upravená aplikace totiž neumí přihlášení ke Google účtu. Při pokusu o přihlášení se nám účet nenabídne. Toto řeší aplikace microG, které tuto funkcionalitu přidá. Aplikaci si stáhneme a nainstalujeme:

Aplikace microG for iYTBP, velikost 3 MB

Tak a nyní máme kompletně funkční řešení a získáváme to. Na videu níže můžete vidět, jak aplikace funguje v reálu.

Youtube PiP

 

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář