Jak přinutit Facebook zobrazovat příspěvky přátel a oblíbených stránek přednostně

Sdílet:

News feed – to je hlavní stránka, která se nám vždy objeví při návštěvě webové, nebo mobilní verze Facebooku. Zde se objevují příspěvky nejen našich přátel a sledovaných osob, ale také příspěvky z našich oblíbených stránek. Jak Facebook přinutit, aby nám zobrazoval více obsahu, který opravdu chceme vidět? Čtěte dále.

News feed je plněn díky algoritmu, který vyvíjí Facebook pro doručení toho nejlepšího obsahu. Jak tento algoritmus funguje je záhadou a je to tajemství. Bohužel nám ale Facebook nenabízí to co bychom rádi viděli. Často nám tak unikají podstatné příspěvky našich přátel a naopak neustále vidíme pouze obsah stránek, kterým jsme někdy dali “To se mi líbí”. Naštěstí existuje způsob, jak Facebook naučit, aby pracoval pro nás a zobrazoval obsah, který nás opravdu zajímá.

Facebook News Feed – Webová verze

Pokud chcete, aby se příspěvky konkrétního uživatele, nebo stránky zobrazovaly přednostně, stačí k tomu pár kliků myší. Klepeme na ikonu “Sleduji” a zde si vybereme, aby se příspěvky v našem kanálu zobrazovaly jako první a rovněž můžeme zapnout upozornění na nové příspěvky. POZOR: pokud se však jedná o uživatele, či stránku, kteří jsou obzvlášť aktivní, může být zapnuté upozornění na nov příspěvky na obtíž. Vyzkoušejte si sami.

Pokud v nabídce klepneme na ikonku tužky, otevře se nám další nabídka s možnostmi. Vše je ukázané no obrázcích níže.

Je to jednoduché, že? Nyní se vám již nebude stávat, že bude váš News Feed zahlcen obsahem, který vás nezajímá a pokud ano, přednostně uvidíte to, co chcete.

Facebook News Feed – Mobilní verze

V mobilní aplikaci Facebook je nastavení rovněž jednoduché. Stačí klepnou u osoby nebo stránky na ikonu “Sleduji” a v nabídce zvolíme “Zobrazit jako první” a zaškrtneme “Dostávat upozornění” a “Příspěvky”.

  

To je vše. Nyní si můžete užívat toho, kvůli čemu na Facebook chodíte. Příště si ukážema nějaký z dalších tipů, jak Facebook přizpůsobit našim potřebám.

 

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Komentář

Nový komentář