Microsoft vydal Windows 10 sestavení 17063 s časovou osou, vylepšením Cortany a dalšími novinkami

Sdílet:

Po dlouhé době Microsoft včera v pozdních večerních hodinách vydal nové sestavení pro Windows 10. Nový build s číselným označením 17063 pro PC je nyní k dispozici pro testery v rychlém okruhu. a Skip ahead. Jedná se o zcela novou a hlavní verzi s novými funkcemi, který by se do ostatních zařízení měly dostat v rámci následujících měsíců. V rámci včerejší aktualizace se přidala časová osa, vylepšení Cortany a vylepšení pro Microsoft Edge.

Zde je krátké vysvětlení několika hlavních novinek

Časová osa

Časová osa přináší nový způsob, jak pokračovat v předchozí činnosti, kterou jste začali na svém PC, nebo jiném počítači s Windows a iOS/Android mobilním zařízení. Časová osa přidává zobrazení úkolů, což umožňuje přepínat mezi spuštěnými aplikacemi a předchozími činnostmi.

Fluent prvky v aplikaci Microsoft Edge

Microsoft Edge nyní dostává do svého designu další prvky Fluent designu. Černá je více černá a uživatelské rozhraní mnohem líbivější.  Kontrast je nyní v prohlížeči na mnohem lepší úrovni.

Microsoft Edge
Sdílení

Cortana v novém kabátu

I asistentka Cortana obdržela spoustu novinek, které však čeští uživatelé příliš nepocítí. V celku se však jedná spíše o grafické a organizační úpravy. Byla přidána spousta nových hlášek a zjistili jsme, že Cortana nově umí komunikovat se streamovací službou Spotify.

Cortana

Start a ovládací prvky

Start a ovládací centrum s centrem akcí se dočkaly také vylepšení v podobě Fluent designu. Byla přidána podpora UI Shell a bylo vylepšeno sdílení.

Vylepšené nastavení

Nastavení bylo kompletně reorganizováno a položky jsou nyní menší. Nově je levý panel s menu doplněn o prvky nového designu.

Přibyly položky v záložce připojení telefonu k PC.

Sets – novinka, která zpříjemní práci

Součástí nového sestavení je také funkce Sets, kterou Microsoft představil teprve nedávno. Tato funkce má umožnit práci se všemi moderními aplikacemi v záložkách namísto oken, podobně jako ve webovém prohlížeči. V „setech“ bude možné sdružovat různé aplikace, k uloženým „setům“ se pak půjde vracet, případně je půjde otevírat i na dalších zařízeních.

Používání této funkce má být podobné jako práce na zařízeních s ChromeOS, v případě Windows se ale zatím jedná pouze o koncept, který dostane k testování pouze hrstka Insiderů. Spekuluje se také, že tato funkce nebude dostupná ve velké jarní aktualizaci, ale až příští rok na podzim.

My v redakci také instalujeme do našeho Surface Pro zařízení a budeme testovat stejně, jako zahraniční kolegové.

Pokud máte zálusk na novinky, neváhejte vyzkoušet sestavení zapnutím Insider programu v nastavení a dejte nám popřípadě zpětnou vazbu.

 

 
Sdílet:
Michal Braný

Michal Braný

Student vysoké školy a nadšenec do IT novinek.

Nový komentář