Android Pay v ČR již brzy. Bude Air Bank chybět? [ANKETA]

Platba mobilním telefonem pomocí služby Android Pay není ve světě nic neobvyklého. České republice se tato možnost zatím stále vyhýbala. Již delší dobu je však známo, že letošní podzim se odehraje ve znamení změny. Tuzemské banky mBank, Moneta a Komerční banka platby mobilními telefony přes službu Android Pay spouští již za několik málo dní.

Platební systému Android Pay, který vyvíjí společnost Google umožňuje svým klientům platit v obchodech prostřednictvím aplikace v telefonu. Tuto aplikaci je nutné nastavit a uložit do ní platební kartu/ty vydané příslušnou bankou podporující systém Android Pay. Samotná platba na terminálu pak funguje pomocí bezdrátové technologie NFC, kterou je dnes vybaven prakticky každý telefon. Partnery pro Android Pay jsou Visa, tak i Mastercard.

Jak Android Pay funguje?

Kromě výše zmíněných bankovních domů svůj záměr zavést mobilní bezkontaktní platby zveřejnila i populární banka Air Bank. Již v listopadu minulého roku uvedl generální ředitel Michal Strcula na stránkách společnosti, že o této možnost uvažují.

Dne 4.10. 2017 společnost potvrdila, že o zprovoznění uvažuje v následujících měsících, ale bude se jednat o vlastní řešení v rámci aplikace My Air bez podpory systému Android Pay viz. příspěvek na sociální síti Facebook.

Právě na základě této skutečnosti vznikla petice, která má za úkol sesbírat co nejvíce podnětů pro změnu stanoviska ze strany společnosti Air Bank. Prioritně je tedy tato petice určená pro zákazníky Air Bank, kteří by si přáli Android Pay i pod křídly této banky.

Naše redakce se tuto petici rozhodla podpořit a věříme, že bude mít petice úspěch.

 

 

 
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a tráví čas se svou rodinou ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář