Je váš telefon pomalý a bez energie? Možná za to může některá z těchto aplikací

Sdílet:

Aplikací pro mobilní telefony nalezneme v obchodě Google Play a dalších mnoho. Bohužel některé z nich jsou kvalitně napsané a perfektně optimalizované, jiné naopak představují pro náš mobilní telefon hotovou pohromu. Pokud zrovna nevlastníte nadupaný špičkový model, pak by vás následující řádky mohly zajímat.

Mezi nám je velké procento uživatelů, kteří nevlastní výkonný telefon. Jednak je to dané hardwarovými parametry a druhak za to může samotný Android. Ten se totiž po čase pod tíhou nainstalovaných aplikací zpomalí, někdy až na hranici použitelnosti. Pak pomůže jedině uvedení zařízení do továrního nastavení. To ale pro mnohé uživatele představuje poměrně komplikovanou proceduru zálohy všeho, co se v zařízení nachází a posléze zdlouhavé nastavení nového systému.

Mnohem lepší variantou je dát si pozor na to, co do zařízení instalujeme. Existuje totiž mnoho aplikací, které jsou přímo zabijáky svižně fungujícího systému. Mezi TOP aplikace patří například Facebook, Snapchat, Instagram a další populární aplikace. Jedná se totiž o aplikace, které má většina uživatelů v telefonu instalované. Společnost Avast zveřejnila výsledky průzkumu, který odhaluje největší konzumenty výkonu, baterie a interního úložiště v telefonu.

 

Zde je 10 největších zabijáků výkonu v telefonu

 

V čele žebříčku vévodí aplikace Facebook, která je známá svou nenasytností jak z hlediska ubírání výkonu, tak místem, které zabírá v telefonu. tato aplikace umí ukousnout až 600 MB! Kromě toho rovněž výrazně zpomaluje telefon. Pokud tedy vlastníte méně výkonný telefon, důrazně doporučujeme tuto aplikaci odinstalovat a nahradit ji nějakou alternativou, více jsme psali v tomto článku.

TIP: Vyzkoušejte odlehčenou verzi Facebook Lite. Výrazně se zvýší výkon telefonu a uvolní místo v interním úložišti.
Facebook Lite
Facebook Lite
Developer: Facebook
Price: Free

 

Pokud bojujete s velikou spotřebou baterie, pak by mohly být mimo jiné na vině opět aplikace, které jsou pověstné velikou spotřebou. Opět mezi ně patří aplikace Facebook, dále Instagram, Google Maps, Facebook Messenger a další. TOP 10 tzv. “ždímaček” naleznete na obrázku níže.

na našem telefonu Nexus 5X, který používá poslední aktuální Android 8 Oreo jsme měli nainstalován Facebook v plné verzi a telefon se výrazně zpomaloval a sekal. Občas se stávalo, že zatuhl úplně. Po nahrazení odlehčenou verzí Facebook Lite se telefon začal chovat úplně jinak resp. začal fungovat tak, jak by se od Nexusu s čistým Androidem očekávalo. Facebook má palec dolů za otřesnou aplikaci, která nejen zabírá více jak 0,5 GB místa, ale i za otřesnou optimalizaci, která má za následek výrazné zpomalení telefonu.

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář