Jak na úpravu PDF? Google Drive a MS OneDrive nám pomohou

Jistě jste někdy potřebovali upravit dokument, který se nacházel v PDF formátu. Jak jste také zjistili, není to tak úplně jednoduché. V klasickém prohlížeči Adobe Readeru, či jiném PDF prohlížeči úpravy nelze provádět a kupovat si Adobe Acrobat by byl poněkud drahý špás. Naštěstí jsou zde dostupné nástroje, které dokáží úpravu PDF dokumentu zvládnout elegantně a zdarma.

Ať už patříte k vyznavačům produktů společnosti Microsoft, nebo Google, máme řešení pro oba tábory. Pokud používáte produkty Googlu, pak vám poslouží online nástroj Google Drive. Pro ty z vás, kteří používáte nástroje Microsoftu pak máme ekvivalent v podobě online nástroje OneDrive.

Princip je u obou platforem stejný. Ukážeme si postup pro každou platformu zvlášť.

 

Drive – Google Docs

Do Google Drive nahrajeme požadovaný PDF soubor

 

 

Nyní ho otevřeme v Google Docs

 

Provedeme úpravy

 

Následně uložíme v požadovaném formátu

 

 

OneDrive – Word online

 

Na OneDrive nahrajeme požadovaný PDF soubor

 

Otevřeme ho pomocí nástroje Word online

Provedeme úpravy

 

Následně uložíme do požadovaného souboru

 

Jak si jednotlivé platformy poradí s formátováním? Zde se začíná tak trochu lámat chleba. OneDrive si o poznání lépe dokáže poradit s formátováním a v některých případech dokáže i importovat obrázky. Naopak Google Docs formátování dokumentu lehce rozhodily a z testovaného PDF dokumentu obrázky neimportoval.

Jakmile provedeme import PDF do online nástroje, můžeme jej libovolně upravovat. Výsledný soubor pak můžeme uložit buď opět do PDF formátu, nebo do dalších podporovaných souborů. V tomto případě nabízí Google Docs o něco více možností, než Word online.

Tak a to je vše. Pokud hledáte jednoduchý nástroj pro editaci PDF dokumentů, tyhle dva si poradí velmi elegantně  a jsou zcela zdarma. Pokud máte tipy na další možnosti, klidně se o ně podělte v komentářích.

 
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a tráví čas se svou rodinou ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář