Návod jak na Picture in Picture (PiP) u nového Androidu 8 Oreo

Nový Android 8 Oreo nepřinesl oproti verzi 7 příliš nových změn a novinek. Nějaké ale přibyly. Mezi jednu z nich, které rozhodně stojí za zmínku, je funkce PiP (Picture in Picture), neboli obraz v obraze.

O co jde? Pokud si například spustíme video v prohlížeči Chrome a následně prohlížeč opustíme, toto video se nám zobrazí v malém okénku ve spodním rohu obrazovky. Můžeme tak dále pracovat s telefonem a přitom stále sledovat video. Tuto funkci musí daná aplikace podporovat. Mezi ty patří například již zmiňovaný prohlížeč Chrome, nebo aplikace Youtube a přehrávač VLC.

U aplikace Youtube je to trochu složitější, protože PiP je podporován pouze pro předplatitele služby Yotube Red, nicméně existuje trik, pomocí kterého lze PiP využívat i u free verze. Jak PiP na telefonu s Androidem 8 Oreo spustit? Je to jednoduché. Stačí si například v prohlížeči spustit video. Není nutné se přepínat do celoobrazovkového režimu. Pokud chceme PiP aktivovat, stačí pouze tapnout na tlačítko pro návrat na domovskou obrazovku. Video se následně zmenší a umístí do pravého spodního rohu. Pokud budeme chtít video ukončit, stačí na video tapnout a zavřít ho křížkem, nebo ho přetáhnout ke spodní hraně obrazovky.

Ukázka PiP Android 8 Oreo v akci

PiP a Youtube? Zatím s omezením

Jak jsme se již zmiňovali, pokud si budete chtít přehrát videoklip z Youtube pomocí PiP, narazíme na omezení. V tuto chvíli si mohou video přehrát pouze uživatelé, kteří mají předplatné Youtube Red viz informace ze stránek podpory. Pokud jste hraví a troufáte si na tak trochu geekovské zásahy a úpravy, pak máme pro vás tip na to, jak získat funkci PiP u Youtube i pro nepředplatitele. Co k tomu budeme potřebovat? To si ukážeme v příštím článku

 
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a tráví čas se svou rodinou ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář