Nové iPhony 8 a iPhone X – shrnutí a pohled na Steve Jobs Theater

Sdílet:

Před několika málo momenty nám společnost Apple představila v novém sídle, konkrétně v části nazvané Steave Jobs Theater dlouho očekávané novinky. Jaká byla konference a co nám přinesla? Přinesla očekávaný iPhone 8 a také prémiový iPhone X a spousty dalšího.

Celá konference započala záběry na Apple park a hlavně Steve Jobs Theater. Poté na pódium nastoupil ředitel Apple Tim Cook, který uvedl celou konferenci k životu a věnoval ji zakladateli Stevu Jobsovi. V té chvíli všichni pochopili, že právě tyto momenty měl Steve Jobs nejraději.

Řeč pokračovala k novému domovu, Apple parku a o životním prostředí, jak Apple park využívá obnovitelných zdrojů díky solárním panelům na střeše budov. V Apple parku lze nalézt také nový Apple Store, ve kterém se budou objevovat nové produkty.

Apple Store – změna designu

Nově v Apple Storech nalezneme mnoho míst pro vývojáře, příležitosti pro objevování produktů a služeb. Všechny Apple story budou sjednoceny do jednotného vzhledu. Příkladem může být Apple Store v Dubaji. Můžeme se těšit na nová místa s Apple produkty po celém světě. Především pak v USA.

 

Apple Watch série 3 – mobilní telefon na zápěstí

Nové Apple Watch se po designové stránce nijak nemění. Stále si zachovávají hranatý tvar a dvě tlačítka na pravé straně. Vylepšení přicházejí po stránce softwaru a vnitřní výbavy. Nově nabízí lepší sledování vodních aktivit (plavání). Nezapomnělo se ani na sledování srdečních aktivit a celkově sledování zdravotního stavu, kterému se Apple věnuje již několik let.

Apple Watch dokáží sledovat i srdeční poruchy, nepravidelný rytmus a další…

Apple Watch nové série nyní mohou fungovat bez propojení s telefonem. Mohou tedy fungovat samostatně i při volání, posílání SMS a další činnostech. Můžeme říci, že se jedná o „telefon“ v hodinkách. 

Hodinky jsou díky novému procesoru o 70 % rychlejší.

Díky možnosti vložit SIM kartu můžeme být ve spojení se světem jen díky hodinkám, telefonovat, smskovat, ale také se připojit na rychlé LTE a surfovat tak po internetu. Doma se připojíme pomocí Wi-Fi a integrovanému Bluetooth.

Na výběr budeme mít tři verze resp. provedení: Space gray, silver a také růžové.

Na výběr je verze bez a s mobilním připojením. Základní verze bude stát 329 $ , v případe verze se SIM zaplatíme 399$. Série 2 je zlevněna na 249$. Dostupnost je plánována na 22.9. 2017

 

Apple TV

Apple TV nově nabízí rozlišení 4K a HDR režim, díky kterému získáme jasnější podání obrazu. Přizpůsobeno bylo také rozhraní pro vysoké rozlišení obrazu. Apple TV je vybavena čipem A 10 X, který je extrémně rychlý a v kombinaci s rozhraním se stává nejlepší televizi pro domácnost.

Nově lze do Apple TV sdílet fotografie, videa a multimediální obsah z iPhonu a iPadu. Na Apple TV si zahrajeme také zajímavé hry. Ovládání je však možné pouze přes ovladač. Uvítali bychom možnost ovládání přes iPhone, nebo iPad…

 

iOS 11 bude dostupný ke stažení 19. 9. 2017

 

iPhone 8 a iPhone 8 Plus

Nová řada je pouze inovovaná řada sedmé generace. Přináší novou barevnou variantu – světle růžovou. Zachovány byly původní rozměry, tedy 4,7 a 5,5 palcové uhlopříčky s Retina HD displejem. Vylepšeny byly reproduktory, které přinesou o 25 % lepší zvuk.

Pokud se budeme podíváme na konstrukci, tak se jedná v podstatě o iPhone 7. generace se skleněnými zády a vyšší odolností IP 68. V těle iPhonu nalezneme o 75 % rychlejší procesor A 11. Nový displej s Retina rozlišením je jako stvořen pro hraní náročných her.

Na zadní straně najdeme vylepšené čipy fotoaparátů, změny se týkají především verze PLUS. Fotografie jsou ještě ostřejší. Jeden ze dvou čipů nabízí světelnost 1,8 a druhý 2,8. Vylepšen u větší verze byl také portrét mód. Nově lze v portrét modu ztmavit, či úplně zčernat pozadí.

Natáčení videí je také vylepšeno. Lze natáčet Slow motion videa ve Full HD s 240fps. Nově byl HW a SW uzpůsoben pro AR. Integrována byla technologie Directive…

Díky skleněným zádům byla integrována technologie bezdrátového nabíjení. Kompatibilita byla zachována díky QI standardu. Nabíjet lze tedy na každé QI nabíječce, avšak nejlepší volbou bude ta originální od Belkin, kterou Apple doporučuje.

Cena byla začíná  699$ a 799$ pak stojí nejnižší varianta Plus. Dostupnost již 22. září. Předobjednávky však startují již v pátek.

 

iPhone X

iPhone X je zcela nový model k 10. výročí uvedení prvního modelu. Zásadní novinkou je dozajista displej. Ten nyní vévodí celé přední straně, jen na vrcholku vyčnívá panel se senzory a kamerami. Díky nim je možné využívat nově představenou funkci Face ID které nahrazuje původní Touch ID. Při eventu bylo představeno ovládání novými gesty, namísto HOME tlačítka.

Po dlouhé době nám společnost představila inovovaný produkt po stránce vzhledu. Máme zde 5,8 “ OLED displej s rozlišením 2436 x 1125. Jedná se tady o vůbec první OLED displej u iPhonů. Displej od kraje ke kraji, i když o bez-rámečkovém telefonu by zde nemusela být řeč. Rámečky se zdají být stejně široké jako u předešlé generace a totožné s iPhonem 8/Plus. U nového iPhonu X již nenalezneme Touch ID, ale nově Face ID – odemykání obličejem. Nový iPhone bude dostupný ve 2 barevných variantách a to šedé a stříbrné.

Hrany zůstaly stejné a na zadní straně se nachází sklo a duální snímač a double LED. I iPhone X je vybaven bezdrátovým nabíjením. Uvnitř nalezneme čip A 11 Bionic totožný s iPhonem 8 a 8 Plus.

Nový iPhone se může pochlubit také certifikací IP 68. Je tedy odolný vůči vodě a prachu. V iOS 11 pro nový iPhone X byly představeny nové AMOJI, tedy animované emoji, které napodobí chování člověka a zaznamenají i zvuk.

 

Více se o novém iPhonu dozvíme v následujících týdnech. My jej plánujeme řádně otestovat a velmi se na to těšíme.

 

 

Nový iPhone bude dostupný pro předobjednávky  27. října a prodej bude zahájen 3. listopadu. Všechny objednávky budou doručeny ještě tento rok. Cena začíná na 999$. My si však musíme  připočíst ještě DPH a tím pádem nám cena o několik tisíc povyroste.

 

 

 

 

 

 
Sdílet:
Michal Braný

Michal Braný

Student vysoké školy a nadšenec do IT novinek.

Nový komentář