Jak nainstalovat Whatsapp a další aplikace do tabletu a dalších nepodporovaných zařízení s Androidem?

Sdílet:

Vlastníte telefon, nebo tablet, do kterého se vám nedaří nainstalovat aplikaci? Obchod Google Play vám stroze říká, že vaše zařízení není podporováno. Ve skutečnosti to ale není tak úplně pravda. V následujících řádcích si ukážeme, jak na to.

V první řadě je nutné si říci, že jsou zde dvě roviny. Jednou z nich je fakt, že vaše zařízení nemusí být podporováno, protože aplikace vyžaduje podporovaný hardware. Ano, to se může stát. Například existuje aplikace pro optimalizaci zařízení se Snapdragon čipsety. Tady není co řešit, telefon jiným čipsetem, například Intelem, bude jen stěží s touto aplikací spolupracovat.

Tou druhou rovinou jsou ale aplikace, kde vývojář z nějakého důvodu v seznamu podporovaných zařízení to naše zakáže. Dalším případem je pak to, že aplikace navržené pro telefony nemusí korektně fungovat na tablete. Dalším příkladem může být to, že aplikace vyžaduje zařízení se SIM kartou a podobně. I přes tato všechna kritéria však mnohdy lze restrikce obejít.

Musíme na to ale jít ale tak, že obejdeme obchod Google Play. To je samozřejmě do jisté míry riskantní krok. Především z hlediska bezpečnosti. Na našem webu vás často nabádáme, abyste neinstalovali aplikace z jiných zdrojů, než je Google Play. Proto také vše  co je v tomto návodu činíte na vlastní riziko a web Techbrain.cz nenese odpovědnost za možné škody.

My doporučujeme jako důvěryhodný zdroj web APKMirror.com . Nalezneme zde všechny aplikace, které pro Android vychází. K dispozici jsou apk balíčky, které jsou podepsány klíčem, který je kontrolován samotným obchodem Google Play. Za tímto projektem stojí lidí provozující webové stránky Android Police. Na stránkách APKMirror nenalezneme žádné upravené verze, nebo warez. Pokud aplikaci nainstalujeme do zařízení, obchod Play dále převezme iniciativu a aplikace je pak regulérně aktualizována.

Ukažme si postup na aplikaci WhatsApp, kterou jsme se pokusili nainstalovat na tablet Google Nexus 7. Ta je kompatibilní pouze a výhradně s mobilními telefony. Na tablet si aplikaci oficiální cestou prostě nenainstalujeme. V obchodě Play chybí tlačítko Instalovat a rovněž je oznámení, že zařízení není podporováno.

Naše kroky tedy vedly na web APKMirror, kde jsme si vybrali ze široké nabídky verzí aplikace. Stáhli jsme si poslední verzi do tabletu. V nastavení zařízení v sekci Zabezpečení je nutné povolit instalace z neznámých zdrojů. Nyní můžeme aplikaci nainstalovat do zařízení.

 

 

Pokud nenastane žádná komplikace při instalaci – vyskočí hláška, že se instalace nezdařila, aplikace by měla korektně fungovat. Jsou samozřejmě případy, kdy instalace proběhla korektně, nicméně aplikace nešla spustit, nebo neustále padala. To jsou samozřejmě individuální případy.

 

Samotná aplikace Whatsapp ale vyžaduje ověření přes SMS kód. Budeme tedy tak jako tak muset zadat existující číslo a vložit šestimístný kód, který nám přijde prostřednictvím SMS zprávy. Pak už nám nic nebrání v tom aplikaci Whatsapp plnohodnotně používat.

 

TIP: aplikace Tablet For Whatsapp

aplikace Whatsapp je možné používat pouze na jednom zařízení. Pokud se ji pokusíme nainstalovat na jiné zařízení, na tom původním se nám odhlásí. Existuje aplikace, která nám umožní používat aplikaci jak na telefonu, tak i na tabletu.

Tablet for WhatsApp
Tablet for WhatsApp
Developer: WhatsTablet
Price: Free+

Věříme, že vám tento návod pomůže s tím, jak dostat do vašeho zařízení nepodporovanou aplikaci. Neváhejte se v komentářích podělit s vašimi zkušenostmi.

 

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Komentářů

Nový komentář