Microsoft vydává legendární hru Age Of Empires IV: Definitive Edition

Sdílet:

Microsoft vydá po 20 letech nejúspěšnější hru všech dob Age Of Empires s označením Definitive Edition.

Tato speciální edice bude obsahovat všechny předchozí díly a bude mít rozlišení až 4K HD

Historie hry

Píše se rok 1997 a vychází první díl Age Of Empires, kterou vydává Enseble Studios.  Byla to jedna z prvních strategických her v reálném čase založených na skutečné historii. Hra měla tenkrát obrovský úspěch.

Hra začíná od doby kamenné až do doby železné a na výběr má hráč až 12 civilizací.

Na první díl navazuje druhý díl Age Of Empires II: Age Of Kings, který vyšel v roce 1999. Hra začíná ve středověku, od temného věku až po imperiální období. Umožňuje hráčům vybrat si jednu z 13 civilizací, od Evropy, Asie a Středního východu.

Třetí díl byl vydán v roce 2005. Hra je zasazena do období mezi roky 1421 a 1850 a hráči si mohou vybrat jeden z osmi evropských národů. Hra představila velké množství funkcí, jako jsou například domácí města.

V rámci všech dílů vyšly i další rozšíření hry a v posledních letech re-edice v rámci HD rozlišení.

Současnost

V červnu roku 2017 Adam Isgreen, tvůrčí ředitel společnosti Microsoft Studios, oznámil Age of Empires: Definitive Edition na Electronic Entertainment Expo 2017. Vývoj hry byl oficiálně oznámen a pracuje na něm studio Relic Entertainment, které vytvořilo například nedávný Warhammer 40,000: Dawn of War III či Company of Heroes 2.

Hra bude mít přepracovanou grafiku s podporou 4K HD rozlišení, remastrovaný soundtrack a mnoho dalších vylepšení a překvapení.

Hru je možné objednat od dnešního dne ve Windows Store v rámci předobjednávky.

Age of Empires: Definitive Edition
Age of Empires: Definitive Edition
Developer: ‪Xbox Game Studios‬
Price: Code needed

 

 

 
Sdílet:
Martin Jurů

Martin Jurů

IT nadšenec a správce ICT v oblasti školství. Uživatel platforem Android, iOS, Mac OS a Windows. Má rád nové technologie a ve volném čase se věnuje létání s drony.

Nový komentář