Lenovo představilo Miix 520, konkurenci pro Microsoft Surface

Sdílet:

Veletrh IFA 2017 je v plném proudu a novinky se na nás valí ze všech stran. Výrobci nelenili a zásobují nás novými produkty prakticky ze všech oblasti spotřební elektroniky. Společnost Lenovo představila zajímavý kousek v podobě 2 v 1 přenosného počítače Miix 520.

Tento počítač si klade za úkol být přímou konkurencí pro Surface od Microsoftu. Miix 520 váží 880 gramů. Klávesnice má tloušťku 9,9 mm. Tablet je vybaven kamerou, která by měla zvládat 3D skenování objektů. Rozhodně se jedná o zajímavou funkci, kterou se pokusíme, jakmile se nám tablet dostane do rukou, otestovat. Tablet, resp počítač je kompatibilní s perem Lenovo Active Pen 2, takže potenciální uživatelé budou moct využít všechny jeho výhody i na tomto počítači.

Oproti předchozímu modelu Miix 510 nabízí nová generace několik novinek. Těmi jsou čtečka otisku prstů, která umožní bezpečné přihlašování do systému. Tím jsou samozřejmě Windows 10. Další novinkou je také mikrofon Far Field, který dokáže zachytit zachytit hlasové povely až ze vzdálenosti 9 metrů. Hlasové povely jsou kompatibilní tak, aby spolupracovaly s Cortanou.

Přenosný počítač Miix 520 by se měl na trh přijít v říjnu a jeho cena je stanovena na 1 000 USD, tedy v přepočtu za necelých 22 tisíc korun.

Technické specifikace
Procesor čtyřjádrový Intel Core i7 8. gen
RAM až 16 GB DDR4
Interní paměť až 1 TB PCIe SSD
Grafika Intel HD Graphics 620
Baterie Li-Pol, 5 870 mAh,
Displej 12,2 palců, dotykový IPS Full HD (1 920 x 1 080 px)
Kamera 5 MPx přední/8 MPx zadní
Baterie výdrž až 8 hodin
Galerie
 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Komentář

Nový komentář