Google má zájem o mobilní divizi společnosti HTC

Sdílet:

Společnosti HTC se dlouhodobě moc nedaří. Sice se snaží na trh přinášet novinky jako například poslední vlajkovou loď HTC U11. I přes veškerou snahu se ale na žebříčku značka propadla a dostala se za ostatní výrobce jako Samsung, Apple, Huawei, nebo LG.

Společnost by ale mohla dostat povzbuzující injekci. Dle webu PhoneArena probíhá jednání mezi HTC a Googlem, který má zájem o koupi její mobilní divize. Jednání se dostávají do samého závěru. Existují dvě možné varianty uzavření obchodu. Tou první, že by se Google stal strategickým partnerem a tou druhou je varianta, kdy by Google společnost koupil a značka jako taková v mobilní divizi přestala figurovat.

V podstatě by se i jednalo o logický krok. Společnost HTC totiž pro Google dodává telefony Pixel. Nebylo by to poprvé, kdy by se společnost Google rozhodla lovit v mobilních vodách. Již tak učinila u značky Motorola.

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář