Zpomaluje Facebook váš telefon? Užijte si ho s těmito alternativními aplikacemi [ANDROID]

Sdílet:

Aplikace Facebook nabízí mnoho možností, jakými jsou sdílení polohy, živé vysílání a mnoho dalšího. Tyhle všechny funkce si ale žádají vysokou daň. Tou je velká spotřeba energie, velká spotřeba interního místa a v neposlední řadě také velká spotřeba výkonu.

Sami jsme aplikaci testovali na konzumaci prostředků telefonu a výsledky jsou jasné. Pokud nevlastníte telefon s vysokou kapacitou baterie, dostatkem místa a výkonu, aplikace Facebook má na výkon zařízení negativní dopad. Je to jednak mnoha funkcemi, které nabízí a také do jisté míry tím, že není řádně odladěná. Jen pro ilustraci, oficiální aplikace Facebook zabírá v interním úložišti téměř 500 MB prostoru. U telefonů s malým interním úložištěm je to tak velký problém nehledě na zpomalování systému a další.

Pokud nepatříte mezi ty uživatele, kteří potřebují mít aplikaci Facebook v plné parádě, ale stačí vám pouze aplikace na prohlížení obsahu, posílání zpráv a sdílení příspěvků, pak pro vás máme několik alternativ. Díky nim bude vaše zařízení rychlejší a bezpečnější. Tyto aplikace si totiž rovnou nenárokují přístup k celému zařízení, jako to dělá oficiální aplikace. Tady jsou.

Friendly

Designem povedena aplikace, která přináší vše, co pro práci s Facebookem potřebujeme. Aplikace sice občas pomalu načítá nejen feed, ale i zprávy, ale nejedná se o trvalý stav. Rovněž nabízí poměrně mnoho možností, jak si její chování a nastavení přizpůsobit.

  

Využití interní paměti: 29,20 MB

Hodnocení: 7,7/10

Friendly Social Browser
Friendly Social Browser
Developer: Friendly App Studio
Price: To be announced

 

Maki Lite

Maki se nám ze všech alternativ zamlouvá nejvíce. Především za povedený design, rychlost a možnosti nastavení. Maki funguje opravdu skvěle. Pro náročnější zde fungují i automaticky přehrávaná vide a GIF animace.  Na výběr například máte, jako variantu služby Messenger budete chtít využívat. Za nás opravdu palec nahoru.

  

K dispozici je i placená varianta Pro v ceně zhruba 20 Kč, která přinese kromě dalších možností nastavení i blokátor reklam na Facebooku.

Využití interní paměti: 7,63 MB

Hodnocení: 9,5/10

 

Phoenix – Facebook & Messenger

Další povedená aplikace s příjemným designem, která nabízí vše, co pro správu Facebooku potřebujeme. Občas sice déle načítá data, nicméně stejně jako u Friendly, se nejedná o častý jev. Phoenix nabízí mnoho nastavení, včetně nastavení vzhledu. Pokud budeme chtít využít blokátor reklamy na Facebooku, budeme si muset připlatit částku 55 Kč.

  

Využití interní paměti: 8 MB

Hodnocení: 8,5/10

Phoenix - Facebook & Messenger
Phoenix - Facebook & Messenger
Developer: Unimania.
Price: Free

 

 

Simple for Facebook

Ani Simple for Facebook uživatele nezklame, jak svým povedeným vzhledem, tak rychlostí a možnostmi nastavení. Simple je dle našeho názoru druhou nejlepší aplikací, jako alternativou pro oficiální aplikaci. I Simple nabízí blokování reklamy na Facebooku a to za příplatek 40 Kč.

  

 

Využití interní paměti: 12 MB

Hodnocení: 9/10

Simple Social
Simple Social
Price: Free

 

Metal for Facebook

Kdysi jedna z prvních alternativ, dnes svým vzhledem a funkcemi spíše zastaralá. I přesto ale svůj účel splní a mezi aplikacemi toho typu by neměla chybět. Metal, kromě Facebooku umí i Twitter.

  

Mezi plus rozhodně řadíme rychlost, naopak co vzhledu týče, bychom rádi viděli příjemnější design po vzoru aplikací Maki, nebo Simpl.

Využití interní paměti:10 MB

Hodnocení:7,5/10

Metal for Facebook
Metal for Facebook
Developer: Nam Nghiem
Price: Free
 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Komentář

Nový komentář