Windows 10 S jsou nyní k dispozici pro Insider program

Sdílet:

Včera Microsoft oficiálně uvolnil novou edici operačního systému Windows 10 S pro Insider program. Ta by měla přinést spolehlivý a bezpečný systém fungující i na slabším hardwaru. Windows 10 S se mají primárně zaměřit na vzdělávací sektor.

V systému Windows 10 S nebude možné instalovat aplikace stažené z internetu, ale pouze ty, které budou k dispozici v obchodu Windows Store. Z toho právě vyplývá zmiňované zaměření na celkovou bezpečnost systému.

Členové programu Windows Insider si již nyní mohou tuto novou edici vyzkoušet. Pokud nejste členy programu a chtěli byste si Windows S vyzkoušet, je nutné se nejprve do programu zaregistrovat a to přes Nastavení – Aktualizace a zabezpečení – Program Windows Insider.

Pokud se rozhodneme vyzkoušet edici Windows S, je nutné počítat s tím, že bude provedena úplně nová instalace systému bez migrace stávajících dat a bude k dipozici pouze na systémech a Windows 10 Pro a Windows 10 Enterprise a podporovaném hardwaru a ovladačích. Pokud by nám nově nainstalovaná edice Windows S nevyhovovala, můžeme se kdykoliv přepnout zpět na původní systém.

Čtěte také: Windows 10 Fall Creators Update – vše co o něm víme

Srovnání funkci jednotlivých edicí Windows 10:

Aby byla možnost otestovat si novou edici co nejjednodušší, uvolni Microsoft instalátor, díky kterému bude možné jednoduše zkušebně nainstalovat v rámci stávajících systému Windows 10. Instalátor si můžete stáhnout zde:  Windows10SInstaller5932.exe , velikost 5,6 MB. Defaultně instalace nastaví systém na anglický jazyk. Pro změnu UI a jazyka je nutné toto provést přes Nastavení – Čas a jazyk – Region a jazyky – Jazyky – Přidat jazyk.

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář