Samsung Galaxy Note 8: známe finální podobu a specifikace

Sdílet:

Uvedení nového modelu Samsungu z řady Galaxy Note s pořadovým číslem 8 je na spadnutí. Jihokorejská společnost se ho chystá představit světu dne 23. srpna v New Yorku. Galaxy Note 8 nezapře letošní model Galaxy S8. Vzhledově si jsou velmi podobní. Nyní kromě jeho podoby známe i technické specifikace, které jsou s největší pravděpodobností finální.

Note 8 by, dle Evana Blasse z Venture Beat, měl přijít displejem s úhlopříčkou 6,3 palců, QHD (1 440 x 2 960 px) rozlišením a technologií Super AMOLED. Poměr stran displeje bude činit 18,5:9. Telefon bude tak o něco málo širší, než model Galaxy S8 +.

Pod kapotou bude Notu 8 pracovat procesor Exynos 8895 a to pro evropský trh. V USA se Note 8 bude dodávat s procesorem Snapdragon 835. Sekundovat jim bude operační paměť o velikosti 6 GB, která bude doplněna o interní paměť s kapacitou 64 GB. Pro pořizování fotografií bude určen duální fotoaparát s 12 MPx senzory  a optickou stabilizací. Přední fotoaparát diponuje rozlišením 8 MPx. Hlavní fotoaparát bude tvořen primární širokoúhlou optikou s rozlišení 12 MPx a clonou f1.7 a druhý senzor bude disponovat clonou f2.4 a dvojitým optickým zoomem.

 

Baterie bude disponovat s kapacitou 3 300 mAh a rychlým nabíjením přes port USB-C. K dispozici je rovněž technologie bezdrátového nabíjení. Rozměry by měly činit 162,5 x 74,6 mm a tloušťka by měla být 8,5 mm. Note 8 by se měl prodávat v barvách Midnight Black, Maple Gold, Orchid Gray a Deep Blue Sea. V Evropě by se měl začít prodávat v září a cena by měla atakovat 1 000 Eur, tedy v přepočtu téměř za 26 tisíc korun.

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář