Novinky ve WhatsApp: nové barevné statusy a eliminace zasílání falešných zpráv

Sdílet:

WhatsApp se nás snaží zásobovat množstvím novinek. Včera jsme vás informovali o zobrazování stavu ve webovém rozhraní a již má pro nás tato populární chatovací služba další. Těmi jsou sdílení barevných statusů podobně, jako je tomu na sociální síti Facebook. WhatsApp rovněž myslí na bezpečnost a proto se snaží zabránit šířená falešných a poplašných zpráv.

Počínaje včerejším dnem mají uživatelé možnost zasílat krásné a barevné statusy podobně jako je tomu na Facebooku. Do těchto statusů je možné vybrat písmo, barvu a také odkazy. Facebook tento typ statusů začal testovat loni v prosinci, aby se letos v březnu objevily k dispozici pro všechny uživatele. nyní barevné statusy přicházejí i na platformu WhatsApp.

 

Čtěte také: Webový WhatsApp nyní podporuje zobrazení stavu

Další novinkou je snaha eliminovat na platformě šíření falešných a poplašných zpráv. Jedná se samozřejmě o nelehký úkol, který si vzali za své vývojáři v Indii. Problém je to hlavně s ohledem na to, že jsou zprávy přes službu WhatsApp šifrovány.  Vývojář Alan kao sdělil, že úkolem je, aby se platforma WhatsApp nepodílela na sdílení podobného obsahu, ale také sdělil, že je velmi náročné takový obsah odhalit.

Zdroj: Ubergizmo.com , Venturebeat.com

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář