LG V30 by mělo přinést OLED displej bez rámečků

Sdílet:

Mobilí telefony s displeji bez rámečků začínají být standardem. Zatím ve vyšší cenové třídě, ale je to trend, který jistě postupně začne pronikat i do střední třídy. S (téměř) bezrámečkovým displejem jako první přišel výrobce Xiaomi. Jeho model Mi MIx z loňského roku svým designem bral dech.

Letos přišel s displejem téměř bez rámečků také Samsung u svých modelů Galaxy S8 a S8+. Na vlně tohoto trendu, jak se zdálo, se chtěl svézt i Apple, ale vypadá to, že letošní model iPhone 8 zůstane u tradiční varianty s rámečky.

 

Nyní se k nám dostala informace, že jihokorejská společnost LG plánuje u svého dalšího top modelu V30 rovněž použít tento moderní typ displeje. LG tvrdí, že by jeho model měl být vůbec jako první telefon plastovým displejem OLED FullVision. Úhlopříčka je dohadována na 6 palců a rozlišení QHD + (1 440 x 2 880 pixelů).

Video s renderem LG V30

Nový model LG V30 by měl být představen na veletrhu IFA v Berlíně. Z hlediska technických specifikací se jedná o jakýsi standard v této třídě, tedy: procesor Snapdragon 835, 6 GB RAM, odolnost IP68, nebo ochranné sklo Corning Gorilla Glass 5.

Cena je odhadována na zhruba 699 USD, tedy v přepočtu cca 15 300 Kč. Finální cena na evropském, resp. českém trhu bude samozřejmě vyšší.

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář