Hackeři vyhrožují HBO: zaplaťte, nebo vypustíme poslední epizodu na internet

Sdílet:

Hackeři, kteří nedávno napadli prakticky všechny sociální účty společnosti HBO a získali přístup k mediálnímu obsahu o velikosti téměř 1,5 TB se o své úspěchy podělili s webem Mashable.

Jak tato hackerská skupina uvedla a jak je patrné z datových výpisů, prolomeny byly prakticky všechny účty sociálních sítí. Kromě toho ale “Skupina pana Smitha”, jak si hackeři říkají, chce HBO vydírat. Pohrozili, že pokud společnost hackerům nevyplatí v bitcoinech hodnotu zhruba 6,5 milionu dolarů, vypustí předčasně na internet dosud nezveřejněnou poslední sedmou epizodu sedmé série. Dnes má premiéru na HBO šestá série.

Čtěte také: Nabízejí čtečky otisku prstů na mobilních zařízeních pouze falešný pocit bezpečí?

Sice existují informace o tom, že by byla HBO teoreticky ochotna na “výkupné” přistoupit, nicméně dle dostupných informací je společnost ochotna zaplatit částku 250 tisíc dolarů, jako odměnu za odhalení bezpečnostní chyby.  Jak celá kauza dopadne bude ještě jistě zajímavé sledovat.

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář