Google Play bude eliminovat aplikace, které jsou nestabilní, nebo zpomalují telefon

Jak jste si jistě mohli všimnout, Google ve svém obchodě Play provádí mnoho změn. Tyto změny jsou jednak kosmetického charakteru, kdy dochází ke změnám vzhledu. Kromě vzhledu se ale Google snaží pracovat na kvalitě obsahu.

Mezi novinky patří například informace o tom, že byla aplikace prověřena na škodlivý kód. Kromě bezpečnostní stránky bude Google nově aplikace kontrolovat i z hlediska výkonu. Zaměřit se chce hlavně na nestabilní a neoptimalizované aplikace, které způsobují zpomalení systému a další problémy.

Google tak chce ukázat, že je pro něj kvalitní obsah důležitý a chce tak přimět vývojáře, aby se více věnovali zkvalitnění svých aplikací, které skrze Google Play nabízejí. Google zatím neuvedl, dle jakého algoritmu bude aplikace hodnotit, každopádně pro vývojáře je to jasný signál, aby výkonu svých aplikací věnovali maximální pozornost. V opačném případě totiž aplikace se špatnou reputací budou jednak znevýhodněny ve výsledcích hledání. V případě zásadního porušení pravidel pro kvalitu a výkon může dojít i k odstranění aplikace z obchodu Google Play.

Google Play Protect

 
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a tráví čas se svou rodinou ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář