FBI radí americkým společnostem, aby přestaly používat software společnosti Kaspersky Lab

Sdílet:

Produkty společnosti Kaspersky Lab jsou jedny z nejlépe hodnocených v oblasti bezpečnosti. Proti příznivcům této značky se ale jistě najde velké množství odpůrců. Proč? Z jednoho prostého důvodu. Společnost Kaspersky Lab totiž pochází z Ruska a je tak logicky spojována s problematikou špionáže.

Podle zprávy společnosti CyberScoop vyplývá, že FBI v rámci poradenství pro soukromý sektor doporučuje americkým společnostem nepoužívat produkty Kaspersky. Dle jejich sdělení je software společnosti v rozporu se zájmy národní bezpečnosti a jsou pro ni hrozbou.

Jakou hrozbu společnost resp. její produkty představují nebylo zveřejněno. Kaspersky Lab toto obvinění pochopitelně popřela. Sám šéf společnosti – Eugen Kaspersky nabídl k dispozici zdrojové kódy ke svému softwaru, čímž chtěl ukázat, že bezpečnostní společnost nemá co skrývat. Tato nabídka ale, jak se zdá, nebyla využita, jelikož tlak na odstavení Kaspersky Lab ze strany FBI stále trvá.

Zde je prohlášení společnosti Kaspersky Lab:

The company doesn’t have inappropriate ties with any government, which is why no credible evidence has been presented publicly by anyone or any organization to back up the false allegations made against Kaspersky Lab. The only conclusion seems to be that Kaspersky Lab, a private company, is caught in the middle of a geopolitical fight, and it’s being treated unfairly, even though the company has never helped, nor will help, any government in the world with its cyber-espionage or offensive cyber efforts.

Ve vyjádřeni společnost Kaspersky popírá jakékoliv vazby na jakoukoliv vládu. Rovněž uvádí, že nebyly doloženy žádné důkazy o tom, že by byla tato obvinění oprávněná. Naopak je celá situace označena za geopolitický boj, který tuto společnost neprávem poškozuje.

Toto není první případ, kdy byla cizí společnost v USA nařčena. Například čínská společnost Huawei byla obviněna z toho, že jsou její telefony dodávané do USA za účelem špionáže.

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář