Facebook chce eliminovat video clickbaity z přehledu příspěvků

Sdílet:

Facebook se snaží podnikat kroky, které by měly vést k lepšímu prostředí sociální sítě na které se denně pohybují miliardy lidí. Nyní se zaměřuje na přehled příspěvků – News Feed, na kterém uživatelé tráví nejvíce času a snaží se, aby zde bylo jen to, co uživatele opravdu zajímá.

Jedním z častých negativ jsou zobrazovaná videa v přehledu. Ve skutečnosti to ale videa nejsou. Jedná se pouze o statický obrázek, který zobrazuje falešné tlačítko video-přehrávače. Uživatel je tak nalákán na obrázek kliknout, nicméně se jedná pouze o tzv. clickbait, který uživatele přesměruje na internetové stránky. Majitel tak díky této praktice získává prokliky na jeho web. Samozřejmě, aby uživatel na obrázek kliknul, musí být tématika lákavá. Nejčastěji  se tak prokliky získávají na lechtivé obrázky celebrit, nebo na šokující obsah.

Falešná video tlačítka jako nástroj na získávání kliků na odkazy

Facebook se nyní chce na tento čím dál častější problém zaměřit a bude potlačovat zobrazování takový příspěvků. Ty budou na základě nového algoritmu znevýhodňovány oproti ostatnímu obsahu a uživatelé by je tak měli ve svém přehledu News Feed vidět méně, nebo vůbec.

Facebook bude tento nový algoritmus zavádět celosvětově v několika následujících týdnech.

 

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář