Windows 10 propojíte již i s iOS zařízeními

Sdílet:

Microsoft při představení aktualizace Fall Creators Update přislíbil, že přinese na podzim tohoto roku lepší požitek z propojení pro uživatele operačních systémů Android a iOS. Uživatelé mobilních Windows již tuto možnost propojení mají díky Cortana a integraci Skype.

Toto propojení bylo vázáno na tzv. časovou osu ve Windows 10, kdy uživatel bude moci započít hru, práci, nebo jakoukoliv činnost tam kde předtím skončil. Tato časová osa měla sdružovat práci ze všech zařízení přihlášených pod stejným účtem. Bohužel vývoj nešel podle představ a osa byla přeložena až do další výroční aktualizace, tedy Redstone 4, která vyjde na jaře roku 2018.

I přes tuto nemilou zprávu v poslední aktualizaci propojení telefonů s počítačem dorazilo. Nově mohou Insideři v rychlém okruhu vyzkoušet propojení se svým Android telefonem a pokud na PC používají Microsoft Edge, tak sdílet odkazy, které mohou otevřít následně na PC.
Párování Android do Windows 10

Odkazy lze prohlížet okamžitě, nebo uložit pro pozdější použití, kdy se zobrazí v akčním centru. V každém případě se záložky otevírají v Microsoft Edge a to bez ohledu na výchozí prohlížeč.

Mohlo by vás zajímatFunkcia „Pokračuj na PC“ je už dostupná aj pre iOS. Dostane ju aj Windows Phone?

To samé již řadu let funguje díky Cortana na mobilních Windows, kde se propojení spárováním ještě vylepšilo. Avšak nepotřebujete na WM stahovat žádné aplikace. Stačí jen mít na obou zařízení stejné účty a Cortanu, kdy se vám všechny aplikace z mobilního telefonu synchronizují do PC. Na toto si u Androidu a iOS ještě nějakou dobu počkáme.

Uživatelé iOS od dnešního dne mohou také párovat své telefony s Windows 10 a následným postupem sdílet odkazy do PC.

Ano. Nabídka funkcí je prozatím minimální a stále mají navrch uživatelé mobilních Windows avšak zdá se nám a je potvrzeno, že společnost se snaží přinést nové funkce. Údajně by se tak mělo stát brzy. 

Co si o tomto propojení myslíte vy? Vítáte jej?

 

 
Sdílet:
Michal Braný

Michal Braný

Student vysoké školy a nadšenec do IT novinek.

Nový komentář