Windows 10 Fall Creators Update – jak efektivně využívat novinky

Sdílet:

Před několika málo dny jsme se společně podívali na to, co nás bude v podzimní aktualizaci operačního systému Windows 10 čekat. V článku jsme si ukázali všechny novinky, které zajisté přijdou pro všechny uživatele později v tomto roce a testeři programu Insider je mohou testovat již nyní. Celý článek naleznete zde. My z něj dnes budeme opět vycházet. Kde však tyto novinky v systému nalezneme a jak je efektivně používat?

Nový design

Zcela základní novinkou je zajisté nový design, který nese krycí název Fluent design. Tento vzhled je vidět již ve spoustě částech systému. Akční centrum je již kompletní, Nastavení také a na nabídce Start se stále pracuje. Tento design byl dříve nazýván jako projekt Neon a právě on nyní sestává z akrylátu (rozostření), světla, pohybu, materiálu a měřítka. Nový vzhled je viditelný například při pojíždění kurzorem myši, tak jako zprůhlednění je oproti předchozí verzi také znatelné. Nový Fluent design se začíná dostávat do aplikací. Mezi ty, které již mají nový kabát, můžeme zařadit aplikaci MyTube, Groove Music a třeba také Xbox.

 

My People

Tato funkce se měla nacházet již v dubnové aktualizaci Creators Update, ale byla odložena. Nyní přichází do systému a funguje velice přesně a korektně. Tato funkce může být vypnuta a nemusíte ji používat a my si dnes ukážeme jak ji zapnout a vypnout a efektivně využít v praxi.

 

Nové a rychlejší sdílení

Microsoft si pro nás díky integraci My People připravil také nové a rychlejší sdílení do aplikací , nebo známým a přátelům. Vše je vidět níže ve video ukázce.

 

OneDrive integrován do systému

One Drive ve Windows 10 byli již od počátku nového systému. Až di této doby však nebyl  cloudový klient integrován tak hluboko do systému, kdy nejen, že vše vypadá lépe, ale také vše funguje efektivněji a můžeme si v nastavení navolit více možností.

 

Minimalizace oken

Společně s novým designem musíme pochválit a vyzdvihnout aplikaci MyTube (Beta). Vývojáři této aplikace patří obrovský dík za jeho práci. Nejenže aplikaci neustále vylepšuje, ale také přidává nové funkce jak designového rázu, tak také funkčního. Mezi jeho poslední vylepšení patří možnost minimalizovat si okno a pracovat nezávisle na něm v jiné aplikaci.


 
   

 

Nová položka Cortana v nastavení

Nově se nastavení pro vyhledávání, nebo Cortana nachází v nastavení mezi ostatními položkami. K tomuto důvodu se přistoupilo kvůli možné integraci ostatních platforem do Cortany ve Windows 10,a však toto propojení jak se zná nadále tento rok zůstane výsostí několika fanouškům mobilních Windows.

 

Vylepšená softwarová klávesnice a psaní

V podzimní aktualizací Windows 10 byla vylepšena klávesnice a psaní. Uživatelé mobilních Windows narazí nově na klávesnici z Windows 10 Mobile. Nově nechybí psaní tahem či nové emotikoji.

 

Mezi poslední novinku patří vylepšení správce procesů. Nově byla přidáno sledování výkonu grafické karty. Jedná se o poměrně žádanou funkci, která nyní přichází.

 

Co si myslíme o této aktualizaci naleznete v předchozím článku. Tento článek má sloužit zejména jako praktická ukázka a také návod pro neznalé uživatele.

My doufáme, že se ještě nějakých praktických novinek dočkáme, protože Microsoft má prozatím spoustu práce před sebou a nebude rozhodně jednoduché vydat oficiálně sestavení, které bude již odlazeno k dokonalosti. Všechna videa naleznete také na našem Youtube kanále.

 
Sdílet:
Michal Braný

Michal Braný

Student vysoké školy a nadšenec do IT novinek.

Nový komentář