Windows 10 Build 16251 – propojení s telefonem + vylepšená Cortana [video]

Sdílet:

Vedoucí programu Windows Insider nám včera přislíbila nové sestavení na dnešní den. Jelikož jsme také Insidery, můžeme po prvním otestování přinést první zprávy včetně videa, které ukazuje novinky.

O Windows Insider programu se není nutné již zmiňovat. Bylo o něm napsáno mnoho. Ostatně i včera jsme se mu věnovali zde.

Nové sestavení nese označení 16251 a přináší několik novinek do podzimní aktualizace. Jednou z nich je již někdy až bájná funkce propojení telefonu s PC. Zatím několik vybraných jedinců, kteří setrvávají na mobilních Windows, toto propojení může využívat v rámci aplikace Skype a Cortana. Do dnešního dne měli uživatelé platform Android a iOS smůlu. To se však dnes změnilo. Propojení umožní přeposílat si soubory mezi PC a telefonem, sdílení si webových stránek.

Android připojení na Windows 10

 


Prozatím se však jedná o velmi strohou funkci, která zajisté dostane spoustu dalších funkcí. Uživatelé Windows Phone a Windows Mobile se však přes tuto novou položku připojí také. V současné době se propojí WP/WM a Android. iPhony bude možné připojit brzy.

Další novinkou, která stojí za zmínění, je vyhledávání v Cortana. Ta nově umí zobrazovat webové okno z Bingu ve svém rozhraní a neotevírá externí okno Edge. Více je vidět na videu.

Cortana také dostala funkci hlasového ovládání PC. V praxi to znamená, že nově můžeme počítač povelem „Hey Cortana …“ přimět k libovolné činnosti.

Nové hlasové příkazy:
  • Hey Cortana lock PC
  • Hey Cortana restart PC
  • Hey Cortana turn off PC
  • Hey Cortana sing out.

Přidána byla podpora nového přihlášení po instalaci aktualizací. V praxi to znamená, že pokud počítač restartujeme, tak by se měl sám přihlásit bez nutnosti zadávat heslo. Pro mobilní telefony vyšlo sestavení značené 15235 a přináší jednu novou funkci – Portrétový režim a režim Continuum. Tuto funkci budeme testovat.

Co se týče počítačové verze, tak zde došlo k mnoha opravám chyb a vylepšení. Zároveň se však naskytlo mnoho chyb, ale prozatím jsme nenarazili na žádnou, která by znemožnila užívání.

Detailnější informace naleznete na oficiálním blogu /EN/ – Windows Blog

Nové sestavení na počítačích se nám líbí. Propojení může být super a těšíme se až jej vyzkoušíme. Novinka na mobilních Windows jedině potěší. Co si o novinkách myslíte vy?

 
Sdílet:
Michal Braný

Michal Braný

Student vysoké školy a nadšenec do IT novinek.

Nový komentář