Windows 10 brzy umožní obnovu hesla ze zamykací obrazovky

Sdílet:

Microsoft konečně naplánoval zařazení celkem základní funkce do svého OS Windows 10. Občas se stane, že zkrátka zapomeneme heslo ke svému pořítači. V současné době se vše musí řešit složitým postupem s jiným zařízením. V čem novinka spočívá?

Zcela novou funkcí, která by se ve Windows brzy měla objevit je možnost obnovit si heslo či PIN přímo ze zamykací obrazovky, což by bylo celkem výhodné.

Vše funguje na základě systému. Kdy na zamykací obrazovku je nově ve Fall Creators Update přidána položka „Zapomněl jsem heslo“. Po kliknutí na tuto volbu vás Cortana (US region) provede obnovou.

Nejprve požádá o zadání sekundárního emailu a následně telefonního čísla, nebo lze tento krok obejít užitím aplikace Microsoft Authenticator.  Jakmile jsme ověřeni, jen změníme heslo, nebo PIN.

Galerie:

Tento proces se zdá být zbytečný, ale dříve bylo nutné mít další zařízení pro obnovu. Nyní tento problém odpadá a tento krok se nám rozhodně zamlouvá. Jedná se tedy o další novinku, která nebyla nikdy představena a přichází až nyní.

 
Sdílet:
Michal Braný

Michal Braný

Student vysoké školy a nadšenec do IT novinek.

Nový komentář