WhatsApp vylepšuje sdílení souborů a ruší kompresi fotografií

Sdílet:

Populární chatovací služba prochází vylepšením. Mezi novinky patří vylepšení sdílení souborů a zrušené komprese fotografií ve formátu JPEG.

Seznam podporovaných souborů, které bude možné přes službu odesílat se rozrůstá a nyní bude možné odesílat soubory až do velikosti 100 MB. Tento limit se nevztahuje pouze na soubory, ale právě také na fotografie, které bude nyní možné odesílat v původní tedy nekomprimované kvalitě. Nyní byly fotografie komprimovány a tudíž docházelo k výraznému snížení jejich kvality.

Rovněž došlo k úpravě rozhraní pro odesílání fotografií. Doposavad se ve frontě odesílaných obrázku objevilo pouze pět položek. Pokud jsme odeslali více obrázků, příjemce viděl v okně chatu pouze pět. Nyní uvidí několik fotek zobrazených a další budou k dispozici v oznamovací ikonce s počtem.

Pokud budeme chtít odeslat běžný soubor, nyní budeme mít možnost připojit jakýkoliv z běžných typů. Uživatelé iOS mají v aplikaci WhatsApp větší výhodu, mohou odesílat soubory až do velikosti 1 288 MB. Je otázkou, zdali tato možnost bude zpřístupněna i pro uživatele platformy Android.

Stáhněte si aplikaci WhatsApp:
WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger
Developer: WhatsApp LLC
Price: Free
‎WhatsApp Messenger
‎WhatsApp Messenger
Developer: WhatsApp Inc.
Price: Free
WhatsApp
WhatsApp
Developer: ‪WhatsApp Inc.‬
Price: unknown

 

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář